nové knihy

Poslední aktualizace 16. 11. 2022

45. týden

Tony Parsons : Posedlost – Další ze série detektivních románů, jejichž hlavním hrdinou je detektiv z oddělení vražd Max Wolfe, který se ocitá ve světě rodinných tajemství, sexuální žárlivosti a touhy po pomstě, který se ale možná stane i jeho hrobem.

Tony Parsons : Třináctá oběť – V dalším pokračování detektivní série se hlavní hrdina konstábl Max Wolfe pouští do pátrání po vrahovi dvanácti uprchlic.

Jaroslava Černá : Doktor Jesenius – Historický román inspirovaný životem Jana Jessenia – od působení u dvora císaře Rudolfa II. až po jeho popravu.

Vladimíra Sůvová : Ave Maria – Román zavádí čtenáře do učitelského prostředí v období nastupující normalizace. V její dusné atmosféře se prolíná několik silných příběhů, jejichž protagonistkami jsou především ženy.

Fiona Valpy : Kam včely chodí spát – Osudy dvou pozoruhodných žen, mezi kterými je rozdíl dvou generací, se protnou jednoho horkého léta.

Jane Corry : Manželova žena – Psychologický thriller britské autorky, ve kterém se hrdinové stále více noří do svých lží, z nichž nakonec není cesty zpět.

Janouchová : Ozbrojená žena – Porodní asistentka Cecilie Lundová se spojí s dávnou známou v naději, že jí to pomůže znovu nalézt ztracenou rovnováhu a nabrat síly – fyzické i psychické. Soukromé porodní klinice Victoria, kde Cecilie pracuje, hrozí zrušení, a to ještě zdaleka není to nejhorší.

Ulrich Hub : Poslední ovečka – Svérázně pojatý, humorně napsaný vánoční příběh, ve kterém hrají hlavní roli trochu popletené ovečky.

44 týden

Stefan Ahnhem : Poslední hřebík – Finále bestsellerové severské krimi série s Fabianem Riskem.

Brian Freeman : Dvojník – Autor kombinuje prvky thrilleru a sci-fi a šikovně si pohrává s myšlenkou paralelních světů, které se odvíjejí od našich jednotlivých rozhodnutí.

Anna Moricová : Až přijdeš, zavři za sebou – Román české autorky, psychiatričky vypráví příběh mladé dívky, ztrácející pevnou půdu pod nohama.

Jestli vůbec někdy – Svazek z edice Česká povídka nakladatelství Listen tentokrát očima osmi autorů mapuje dobu před “sametovou revolucí”.

R: White : Samotář – Kriminální román z australského prostředí. Na první pohled se případ jeví jako celkem jasný – přepadení obchodu, které se zvrtlo a skončilo smrtí. Jenomže při vyšetřování je spousta nejasností a času na jejich rozpletení je zatraceně málo.

Amy McCulloch : Smrt v ledu – Thriller, v němž se k nástrahám nelítostné přírody Himálají přidává hrozba stejně nelítostného vraha.

Hana Marie Körnerová : Dům U Tří borovic – Milostný román s dobrodružnými prvky, odehrávající se na sklonku 19. století ve Francii.

Zuzana Dostálová : Soběstačný – Příběh o neradostném dospívání, rozpadlé rodině, prvních láskách, smrti a dozrávání k odpovědnosti a samostatnosti.

Mauela Schörghofer : Nevěsta z kláštera – Romantický příběh německé autorky odehrávající se ve 13. století.

Jiří Březina : Nalezení – Detektivní román ze série s detektivem Tomášem Volfem, který se účastní pátrání po pohřešované dívce v blízkosti místa, kde vyrůstal, a které ho vede k nepříjemným vzpomínkám.

 1. týden

Marc Meller : Únikovka – Sedm navzájem si neznámých lidí se nechává odvézt na neznámé místo, aby se zúčastnili psychologického experimentu známého univerzitního profesora Andrease Zargerta.

Rob Ashman : Jedno malé prasátko – Druhý detektivní román inspektorky Rosalind Krayové, která se vrací do služby po traumatickém zážitku. Inspektorka však musí takřka okamžitě čelit novému případu zvrácených vražd.

Rob Ashman : Bez tváře – První z případů detektivní inspektorky Rosalind Krayové se týká řádění nebezpečného sériového vraha.

Andrew J. Graff : Vor utkaný z hvězd – Dobrodružný iniciační román o útěku, záchraně a proměně dvou nedospělých provinilců.

Judy Leigh : Babičky na cestě za sluncem – Román pro ženy, ve kterém se hlavní hrdinka rozhodne realizovat své neuskutečněné sny a plány na prahu sedmdesátky.

Jaromír Jinda : Případ mrtvé novicky – Zlo, jež vyvolal na svět vyděrač Johannes, působí i po jeho kruté smrti na popravišti a obzvlášť citelně postihne rodinu rukavičkáře Jana Matouše Plodera, budějovického radního. V krumlovském klášteře klarisek, kam dočasně ukryl svou jedinou dceru, došlo k sérii záhadných úmrtí. Jde o podivnou epidemii sebevražd vzbuzených náboženským fanatismem, nebo se za smrtí mladých dívek skrývá čísi černá duše?

Jaromír Jindra : Případ zákeřného vyděrače – Další díl detektivně laděného historického románu ze 17. století, který se odehrává v Jižních Čechách.

Liane Mars : Chlap na roztrhnutí – Dvě ženy, dvě miminka, jeden muž. Kdo z téhle povedené trojice vypadne?

Laura Dave : Jeho poslední slova – Psychologický román o složitých identitách rodinných vztahů, o tom, co je člověk ochotný vykonat pro záchranu lidí, jež mu jsou nejbližší.

Harlan Coben : Drž se blízko – Mistr thrillerů tentokrát napsal příběh tří lidí, kteří žijí život ve lži. Dokud se jejich osudy neprotnou…

Michaela Klevisová : Dům na samotě – Detektivní román odehrávající se ve zdánlivě poklidné středočeské vesnici.

 1. týden

Povídky, které pomáhají – Soubor povídek českých autorů, do něhož přispěli nejen renomovaní, “zaběhnutí” literáti, ale i hudebník či politik a v neposlední řadě také vítězové čtenářské soutěže.

Augustina Bazterrica  : Znamenitá mrtvola – Mrazivá dystopie brazilské autorky představuje svět, kde by asi chtěl žít málokdo. Smrtelný virus znemožňuje konzumaci zvířat, a tak je jediným řešením uzákonění konzumace lidí. Jste tím, co jíte – doslova. Kam se ale poděla lidskost?

Naďa Horáková : Brněnské nevěstky – Historická detektivka z pera české autorky zavádí čtenáře do královského města Brna v polovině 14. století.

Hana Marie Körnerová : Císařská vyhlídka – Závěr pětidílné románové ságy, která “mapuje osudy hrstky lidí prchajících před revolučními změnami z Francie. Kulisou příběhu je Evropa od pádu Bastily v roce 1789 až do rozkvětu císařství v roce 1806″.

Hana Marie Körnerová : Kočár do neznáma – Romantický příběh zchudlé hraběnky a jejích vnuček prchajících z Francie po pádu monarchie v červenci 1789.

Hana Marie Körnerová : Druhý břeh – Sestry Hermína a Stefanie, které po revoluci uprchly z Francie, nacházejí po dlouhé a dobrodružné cestě Evropou nový domov v Čechách. Život na malém panství však komplikuje nenávist příbuzných, kteří se všemožně snaží připravit je o majetek..

Linda Needham : Vdej se ještě dnes

Amanda Scott : Poručník lady Fiony – Milostná historická romance z drsného prostředí skotské Vysočiny, ve které je krásná lady Fiona nařčena ze záhadného zmizení svého krutého manžela.

Renáta Navrátilová : Setkání v soumraku – Román z anglického venkovského sídla, kde se mladá žena po citovém zklamání pokouší zahájit novou kapitolu svého života.

Teri Wilson : Odmaskovaná Julie – Romance americké autorky chce být variací na klasický Shakespearův příběh Romea a Julie, zasazenou do slunné Kalifornie, kde soupeří dva cukrářské klany.

Amanda Hampson : Tajemství žlutého domu – Román pro ženy o dobře skrývaných tajemstvích od australské autorky, z kterého dýchá idylická atmosféra jihu Francie.

 1. týden

Teri Wilson : Úžasný pana Darcy – Převyprávěný klasický příběh pana Darcyho a Elizabeth Bennetové oděný do moderního hávu.

Katie Price : Vánoční dárek – Román, volně navazující na román Sladký život, vypráví příběh mladé Angličanky, které setkání s nevlastní sestrou radikálně změní život

Sarah Mlynowski : Bláznivé léto – Milostný příběh z letního tábora.

Daniel Palmer : Trýzeň – Napínavý thriller popisuje příběh otce, jenž se snaží zachránit syna drženého drogovým kartelem na území prestižní školy.

Nicole C. Vosseler : Šafránový měsíc – Historicko-milostný román vypráví příběh emancipované ženy z viktoriánské Anglie, která poznává exotické prostředí Arábie a Egypta.

Tom Watkins : Zvířecí detektiv – Skutečné příběhy anglické pátrací agentury, která hledá a zachraňuje zatoulané zvířecí mazlíčky.

Jana Benková : Simonino tajemství -Další příběh z pera slovenské autorky o novinářce Simoně, která tentokrát řeší nejen vztahy, ale také podezřelé čipování lidí.

Laura Walden : Nefritové slzy – Zelený kámen s bohatou historií ovlivňuje i v současnosti život designérky Mily Parkerové, jejíž šperky dosáhly věhlasu i za hranicemi jejího rodného Nového Zélandu. Ve chvíli, kdy se Mile dostane do rukou podivný vzácný amulet, pocítí okamžitě, že jeho zvláštní síla, která sehrála tragickou úlohu v životních příbězích jejích předků, ovlivní i její životní cestu.

Jan Bauer : Císař táhne do války – Další ze série historických románů o dobrodružstvích dominikána Pavla, tajného agenta ve službách Karla IV.

James Patterson : Šestnáctá lež – Šestnáctý díl z volné detektivní řady krimi thrillerů Ženský vyšetřovací klub, ve kterém úspěšná policistka Lindsay bude muset čelit útokům vychytralého nebezpečného zločince.

Otomar Dvořák : Zločin štábního strážmistra – Historická detektivka zkušeného českého autora, v níž se hlavní hrdina pokouší odhalit skutečné pozadí událostí, které vedly k poválečnému odsouzení českého četníka ke dvaceti letům žaláře.

Adele Parks : Jestli odejdeš – Historický milostný román z období první světové války o zakázané lásce.

 1. týden

Daniela Krolupperová : Mechová víla – Krátký poučný příběh o mladičké víle, která chodí do vílí školy pod listem kapradiny.

Robin Král : Usínací knížka – Kniha kouzelných říkanek pro ty úplně nejmenší děti a jejich nejbližší. Verše Robina Krále a snové, pastelové ilustrace Linh Dao navodí tu pravou náladu k přípravám na spaní – oblékání pyžamka, čištěění zubů, čtení knihy, zhasnutí lampičky na nočním stolku…

Marta De Rienzo : Korálky z rybízu – Prázdninové vyprávění o tom, co všechno zažívá kluk Cyril s kamarádkou Mínou na venkově.

Michaela Fišarová : Ela v zemi trollů – Příběh desetileté Ely je dětským cestopisem po Islandu, ve kterém spolu s ní můžeme zažít dobrodružné poznávání daleké země, jejích obyvatel i tajemných trollů.

Lucie Hlavinková : Sesterstvo a největší kouzlo kočky Fabioly – V dalším příběhu se Bára, Míša a Ela dostanou na stopu člověka, který trápí zvířata.

Anna Strnadová : … stačilo jen říct Jáchymov – Novela na základě vzpomínek a dopisů vypráví životní příběh Miroslava Hampla a současně odkrývá každodenní život politických vězňů v uranových dolech.

Ema Labudová : Lada u ledu – Román talentované autorky s tématem mentální anorexie, kterou trpí protagonistka příběhu Lada, se odehrává na přelomu 70. a 80. let 20. století.

35. týden

Sarah Jio : Vzpomeň si na lásku – Romantický příběh o znovuobjevené lásce. Kailey má před svatbou, je šťastná a nic jí nechybí. Po deseti letech ale potká bezdomovce, v němž pozná svou dávnou lásku – a najednou stojí před rozhodnutím, co dál.

Melanie Summers : Manželkou podruhé – Hořkosladký romantický příběh mladé ženy, která ztratila manžela. Nyní, po mnoha letech manželství, se konečně odhodlá a splní si jejich společný sen – z New Yorku se odstěhuje na kanadský venkov!

Audrey Blake : V jeho stínu – Román odehrávající se v první polovině 19. století vypráví příběh statečné dívky, která se navzdory osudu a době stane jednou z nejlepších lékařek chirurgie.

Abbi Waxman : Zahrada nových začátků – Lilian je už tři roky matkou samoživitelkou – od té doby, co při autonehodě přišla o manžela. Nebylo to pro ni jednoduché, ale o jedno zhroucení a několik depresivních večerů později se konečně začíná smiřovat se svou situací..

Jennifer Probst : Italské léto – Workoholička si nedokáže vyhradit čas na svou dceru Allegru, se kterou se prakticky odcizily. Když se Allegra zaplete s novou partou a zatknou ji za držení drog, Franceska vyhoví přání své matky Sophie, a všechny tři se tak vypraví na velkolepou pouť do Itálie po stopách rodinných předků. Sophia ví, že její děvčata mají problémy a zoufale potřebují změnu. Pro žádnou z nich to však nebude snadná cesta.

Michaela Grünig : Rodinný hotel. Bouřlivá doba – Druhý díl rozsáhlé ságy o hoteliérské rodině Kuhlmannových v německých lázních Heiligendamm.

Andrew Mayne : Černý korál – Kriminální román, ve kterém se hlavní vyšetřovatelka snaží objasnit případ starý již třicet let. Ukazuje se, že může navazovat na mnoho nevyřešených zmizení napříč celou Floridou.

Adrienne Young : Fablé. Mezi zloději  – Dobrodružný fantasy román, jehož hlavní hrdinkou je odvážná dívka Fable, která umí naslouchat drahokamům.

 1. týden

Nicola May : Obchůdek na rohu – Romantický příběh z jižní Anglie, kde je mladé protagonistce odkázán obchod. Rosa se snaží zapadnout mezi starousedlíky a nalézt zde nový domov.

Katie Fforde : Prázdniny na moři – Porodní asistentka Emily potřebuje životní změnu a tak jí přijde vhod nabídka kamarádky Rebeccy, aby strávila léto pracovně na lodi u skotského pobřeží. Emily však nebude pracovat v oboru, na lodi ji čeká služba v kuchyni. Tam jí bude komplikovat život žárlivá pomocnice a k tomu ještě ten zatraceně atraktivní lodní lékař. Tomu je třeba se zdaleka vyhýbat, jinak by hrozilo akutní zamilování

Jenny Blackhurst : Noc, kdy zemřela – Je večer po svatbě Evie s Richardem a hosté se baví. Všichni, až na nevěstu. Evie se vykrade z oslavy, dojde k útesu vysoko nad mořem a skočí. Klíč k události se skrývá v Eviině minulosti.

Dagmar Digma Čechová : Co když žádné zítra nebude? – Ženský psychologický román české autorky. Slíbily si, že jejich přátelství přetrvá až do smrti. Nečekaly, že se to stane tak brzy, navíc že je ještě předtím rozdělí sám život.

Rick Mofina : Ztracená dcera – Psychologický thriller přibližuje okolnosti dramatického pátrání po dvanáctileté dívce, která uprostřed noci záhadně zmizí ze svého pokoje.

Angela Marsons : První krev – Napínavý detektivní román je prequelem populární kriminální série čítající již jedenáct dílů a vrací se k úplným počátkům detektivní kariéry inspektorky Kim Stoneové a jejího týmu.

Trisha Ashley : Popelčiny střevíčky – Tansy zdědí tetiččin obchod s botami v malebném anglickém městečku a promění ho v Popelčiny střevíčky – místo, kde si každá nastávající nevěsta přijde na své! Úspěch obchůdku je pro ni jedinou radostí od chvíle, kdy zjistila, že její snoubenec asi nebude ten pravý. Na náladě jí nepřidávají ani napjaté rodinné vztahy a mrzoutský soused, herec Ivo Hawksley, kterému vadí ruch v obchodě. Brzy ale zjistí, že toho mají s Tansy společného víc, než si oba mysleli…

Stephenie Meyer : Specialistka – Pracovala pro tajnou vládní jednotku jako výslechová specialistka. Ví toho ale příliš a pro oddělení se stala rizikem, které je potřeba zastavit. Bez varování začíná lov, kde je ona kořistí. Nikde nezůstává dlouho, mění jména a podoby. Nezbyl jí nikdo, komu by mohla věřit… Chce-li vést normální život, musí splnit poslední úkol. Čeká ji nejtěžší boj jejího života. Navíc pozná muže, do kterého se zamiluje, a musí učinit vše, aby oba zůstali naživu

Luisa von Kamecke : Ženy z statku Falkensee – Pro záchranu zadluženého rodinného sídla se Charlotta rozhodla obětovat svou svobodu a provdat se za bohatého vdovce. Krátce před svatbou se ale zamiluje do někoho jiného. Zvítězí zodpovědnost vůči rodině, nebo láska navzdory společenským konvencím?

 1. týden

Emily Henry : Alex, léto a já – Romantický příběh dvou mladých Američanů, Poppy a Alexe, kteří jsou velmi dobří kamarádi už od studií. Po několika letech oba zjistí, že kamarádství jim nestačí.

Peter May : Umrlčí cesta – Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat..

Markéta Hamasimová : Volným pádem – Román zachycuje příběh mladé ženy, která se po rozpadu partnerského vztahu “volným pádem” propadá až na samotné dno společenského žebříčku.

Markéta Prášková : Balada o snech – Spřátelily se ještě před tím, než pochopily, že by se měly nenávidět. Rodinná sága o hloubce lidské touhy chránit svoje milované a o desítky let skrývané vině.

René Manzor : Na hraně – V lese je nalezena mladá dívka, upálená během noci na hranici. Kapitánka Julie Frayssová dostane rozkaz převzít vyšetřování a postup konzultovat s Novakem Marrekem, bývalým kapitánem, který podobné případy se stejným modem operandi před dvěma lety vyšetřoval.

Julie Caplin : Chata ve Švýcarsku – Další román z autorčina cyklu s tématem romantických útěků, jehož hrdinka se po velmi nepříjemně ukončeném rozchodu rozhodne odjet do Alp, léčit se horkou čokoládou a nezajímat se o muže. Plán je narušen hned ve vlaku

Dominik Dán : Kočičí stopa -Detektivní román, v němž vyšetřovatelé z oddělení vražd odhalují okolnosti složitého případu, na jehož počátku je brutálně usmrcena kočka Lívie.

Laura Kneidl : Neopouštěj mě – Pokračování milostné romance německé autorky, v němž na idylický vztah Lucy a Sage padají zlověstné stíny.

 1. týden

Catherine Shepherd : Vražda s nápovědou – Na pitevním stole soudní lékařky Julie Schwarzové se ocitla mladá žena, kterou našla sousedka mrtvou ve vaně. Vypadá to na úraz elektrickým proudem, jenže Julii se na celé věci něco nezdá. Navíc na hlavě oběti najde podivné tetování, které ji dovede k šifrované zprávě. Obsahuje úkol, který se Julii nedaří vyřešit a nad nímž si zoufá i komisař Florian Kessler

Veronika Doskočilová : Skleněné ztráty – Román o vztazích a opakujících se dějích má kořeny ve druhé světové válce.

Alois Jirásek : Staré pověsti české – Staré pověsti české popisují události z české historie založené na lidové slovesnosti a historických faktech.

Romain Rolland : Petr a Lucie – Působivý příběh tragické mladé lásky, inspirovaný bombardováním Paříže na Velký pátek v roce 1918.

Frida Skybäck : Knihkupectví na Riverside Drive – Švédský román o ženě, která zdědí knihkupectví v Londýně, kde se jí odkrývají rodinná tajemství.

Corina Bomann : Sophiina naděje – Sophia Krohnová nečekaně otěhotní se svým milencem, který se bojí skandálu a Sophii opouští. Její rodiče ji zavrhnou a tak Sophii čeká nejistá budoucnost.

Kelly Rimmer : O čem se nemluví – Poválečný příběh jedné polské rodiny, které se zázrakem podařilo uniknout během 2. světové války do Ameriky. Aby mohla Alina přežít, je potřeba změnit všechno co si jen lze představit.

Patricia Gibney : Ani slovo – Jedenáctiletý Mikey se vrací s kamarády domů. O dva dny později místní teenageři objeví jeho tělo v záhoně květin. Pro inspektorku Lottie Parkerovou je tento případ osobní. Mikey byl kamarád jejího syna Seana a ona cítí, že jí vlastní syn něco tají.

Harlan Coben : Říkejte mi Win – První román krimisérie zkušeného amerického autora uvádí na scénu svéráznou postavu detektiva. Potomek bohaté rodiny se pouští do objasnění případu, jehož obětí byla před lety jeho příbuzná.

Charlotte Brontë : Jana Eyrová – Chovanka ze sirotčince přichází na venkovské panství jako vychovatelka a v domě opředeném nevysvětlitelným tajemstvím, prožije velkou osudovou lásku. Než však prosadí svou svobodnou vůli a právo rozhodnout o vlastním osudu, zažije mnoho utrpení a odříkání. Hrdinčina morální síla, jasný rozum a upřímný cit překonají všechny překážky a dovedou ji po boku milovaného muže ke štěstí

 1. týden

Robert Galbraith : Neklidná krev – Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové.

Aleš Novotný : To přichází děsy – Kriminální thriller českého autora. Lidé udělají cokoliv, aby zachránili sebe nebo své milované.

McGarvey Black : Pořád jsem tady – Detektivní román s tajemnou zápletkou vypráví příběh zavražděné ženy, jejíž vrah není stále dopaden a hrozí nebezpečí, že se odsune do zapomnění.

David Lagercrantz : Temnota – Úvodní díl nové detektivní série představuje geniálního, i když pro život naprosto nepraktického profesora a mladou policistku, která se kromě vyšetřování musí potýkat i s vlastními démony.

Scarlett Wilková : Až uvidíš moře – Poutavé vyprávění o nelehkých osudech řeckých uprchlíků mezi námi v druhé polovině minulého století. Kniha vypovídá o historii Řecka, o občanské válce, která zemi rozdělila, a o minulosti řecké komunity u nás.

Emily Wibberley a Austin Siegemund-Broka : Rivalové – Román pro mládež o dívce, jejíž nepřátelství a rivalita se spolužákem se promění v romantické city.

Taylor Jenkins Reid : Malibu v plamenech – Román se odehrává v 80. letech na Malibu a je o čtyřech úspěšných sourozencích, potomcích světoznámého zpěváka, kteří jako každoročně pořádají večírek století. Tato party bude ale jiná.

Vlasta Dušková : Třinácté okno – Třinácté okno je rodinnou ságou klenoucí se přes polovinu dvacátého století. Od konce monarchie po léta komunistické diktatury sleduje osud statečné ženy, která se odmítla sklonit a vytrvala.

Pauline Mai : Štěstí hřeje jako slunce – Romantický příběh ze slunné Florencie. Carli zde zdědila hračkářskou dílnu a při jejím vyklízení objevila příběh dávné lásky. A možná tu najde i svůj vlastní příběh…

Sarah Flint : Tátovy holky – Další detektivní případ policistky Charlotte Staffordové. Tentokrát jde o velmi nezvyklé případy. Pachatel se vkrádá do ložnic osamělých stařečků veden domnělou láskou až za hrob.

Lucy Dillon : Nečekaná lekce lásky – Dojemná romance, v níž se nejšťastnější den nevěsty změní v noční můru. Jeannie se o svatebním dni cestou na obřad dozví, že její nastávající měl vážnou nehodu – a tím se celý její život obrací naruby.

 1. týden

Lucie Hlavniková : Pravda nebyla k dostání – Román české autorky s tématem dívčího dospívání, rodinného tajemství i atmosféry normalizačního Československa.

Christina McDonald : Za každou lží – Kriminální psychothriller angloamerické autorky. Jak dokážete, že jste to neudělali, když si to nepamatujete?

Lacie Waldon : Poslední let – Vtipný, svižný, debutový román o životě a lásce deset tisíc metrů nad zemí.

Mona Kasten : Zachraň nás – Závěrečná část trilogie nás opět vede za přáteli z Maxton Hall. Takhle si svůj poslední rok na střední nepředstavovali.

Mona Kasten : Zachraň se – Pokračování středoškolské romance německé autorky ze světa dramatické první lásky a romantiky studentských let.

Mona Kasten : Zachraň mě – Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká.

Brit Bennett : Matky – Psychologický román americké autorky vypráví propletený příběh dvou kamarádek, které měly problematické vztahy se svými matkami. Když se samy chystají na tuto životní etapu, nejsou si, vzhledem k rodinným okolnostem, vůbec jisté, jak obstojí.

Mark Greaney : Na mušce – Volné pokračování thrilleru o špičkovém nájemném vrahovi Courtu Gentrym, přezdívaném Šedý muž.

Hana Marie Körnerová : Hlas kukačky – Malá Kristýna cítí, že v její rodině není něco v pořádku, a když nedopatřením vyslechne část vyprávění své matky, začne pátrat po svém původu.

Stanislav Biler : Destrukce – Román odehrávající se na českém venkově vypráví příběh muže, který si jde splnit sen na venkovskou školu, kde ho čeká tvrdý náraz se skutečností.

Alena Mornštajnová : Kapka Ája – Školní docházka platí i pro kapky vody. Publikace na pomezí beletrie a naučné literatury.

 1. týden

J.D. Barker : Volající – Thriller úspěšného amerického autora odehrávající se v New Yorku, jehož hlavními protagonisty jsou rozhlasová moderátorka Jordan a policista Cole.

Maria Nikolai : Čokoládovna. Osudová léta – Závěrečný díl rodinné ságy přibližuje další osudy dynastie Rothmannových, odehrávající se na sklonku 30. let 20. století.

Maria Nikolai : Čokoládovna. Zlatá léta – Pokračování rodinné ságy přibližuje další osudy dynastie Rothmannových, která v průběhu dvacátých let 20. století svádí tvrdý boj o zachování svého “čokoládového” snu.

Maria Nikolai : Čokoládovna – Rodinná sága z období počátku 20. století představuje osudy dynastie Rothmannových, majitelů čokoládovny ve Stuttgartu. Autorka – historička se inspirovala skutečnými osobami i místy

Karin Slaughter : Falešná svědkyně – Thriller vypráví příběh obhájkyně Leigh, která dosáhla v životě mnoha úspěchů, má skvělou dceru, a i když se jí nevydařilo manželství, považuje vlastně i tuto životní etapu za šťastnou. Jednoho dne však přijde zlom

Cyntia Harrod-Eagles : Tajemství zámku AshmorePrvní román historické série anglické autorky vypráví rodinné drama ze staré šlechtické rodiny na počátku 19. století.

Natalie Barelli : Hospodyně – Thriller australské autorky vypráví o Claire, nyní ztroskotané ženě, která potkává po deseti letech Hannu, jež kdysi zničila šťastný život její rodině a Claire se nyní rozhodne pro pomstu.

Lenka Sadílková : Nelituju – Romantický příběh o lásce, kamarádství, přátelství, statečnosti a také o věcech v životě, které nemůžeme ovlivnit, a ne vždy skončí dobře.

Lisa Regan : Nečekané přiznání – Pokračování bestsellerové série s detektivem Josie Quinnovou, která tentokrát řeší okolnosti záhadné vraždy obestřené rouškou dávného tajemství.

Sarah Sprinz : Co když zůstaneme – Další díl romantické série kategorie New Adult se tentokrát zaměřuje na Amber Gillsovou a její trable se školou i s láskou.

Sarah Sprinz : Co když se utopíme – Úvodní díl romantické série kategorie New Adult. Po smrti bratra se Laurie snaží začít nový život. Zatím jí vše vychází, dokonce se na obzoru objeví i nový vztah. Jenomže právě tento vztah ji emočně vrací k událostem, na které by raději zapomněla.

Delphine de Vigan : Děti nade vše – Psychologický román se zabývá otázkou dětí v digitálním prostoru a jejich zneužíváním k vydělávání peněz na sociálních sítích.

Emma Haughton : Než padne tma – Mrazivý thriller odehrávající se na Antarktidě. Nekonečná ledová prázdnota skrývá dvanáct podezřelých z vraždy. Najde se vrah dříve, než vše překryje všepohlcující tma?.

Lea Zoe : Jestli se probudíš – Nečekané šokující okamžiky čekají dvě mladé ženy, pro které se v osudové chvíli stane život ošklivou noční můrou.

 1. týden

Clare Pooley : Kavárna na konci ulice  –   Román vyprávěný několika lidmi, kteří se postupně svěřují stránkám zeleného zápisníku, který posléze “zapomínají” v kavárně. Díky tomuto deníku se pak jejich osudy propojí, a vznikají tak nečekaná přátelství, i láska.

Katarína Gillerová : Mlha mezi námi – Milostný román s nádechem tajemna, v němž mají ústřední roli neopětovaná láska, pomsta a staré tajemství.

Lenka Chalupová : Páté jablko – Román, jehož dramatický děj se odehrává v poválečných čtyřicátých letech, představuje osudy rodiny Francových z Hané. Bouřlivé události společenské a politické ale rozhodně nepřinášejí tolik vytoužený klid…

Angela Marsons : Vražedná mysl – Inspektorka Kim Stoneová řeší případ zdánlivé sebevraždy vysokoškolačky.

Kateřina Tučková : Bílá voda  – Rozsáhlý román, ve kterém se prolíná příběh mladé ženy z počátku 21. století s událostmi spjatými s temným obdobím kláštera Bílá Voda, kde během náboženské perzekuce za komunistického režimu byly násilím internovány řeholnice.

Shari Lapena : Nepříliš šťastná rodina – Bohatí rodiče byli zabiti a po nich zůstaly tři děti, které čeká závratné dědictví. Dokonalý motiv pro vraždu. Byl ale vrahem opravdu někdo z nich?

Šárka Fenyklová : Všechno lítá co peří má i nemá –  Děti se zde seznámí nejen s klasickými letci z hmyzí a ptačí říše, s letadly a létajícími stroji, vesmírnými objekty, ale také s ptakoještěry, s létajícími rostlinami, lidmi, věcmi. Je zde i kapitola o letcích bez peří (vakoveverka, žába létavka, gibon apod.) a oddíl věnovaný létajícím nadpřirozeným bytostem (čarodějnice, víla, anděl, upír, Daidalos a Ikaros, Perseus, Santa Claus a další).

Štěpánka Sekaninová : Všechno plave co ploutve má – Děti se zde v krátkých popisech u obrázků dočtou o plavcích ptačích, hmyzích, mořských, ale také o plavcích z říše obojživelníků a plazů, rostlin i savců. Nechybí zde ani oddíl o plavidlech, plavajících lidech a pohádkových bytostech (např. vodník, zlatá rybka, mořská panna apod.)

Lauren James : Poslední začátek – Romance volně navazuje na román První konec. Po stopách jeho ústřední dvojice se vydává hrdinka Clove, na niž čeká záhada, kterou musí vyřešit v minulosti, i láska, již musí najít v budoucnosti.

Lauren James : První konec – Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí.

Niko Tackian : Někde před peklem – Napínavý psychologický triller ze současné Paříže. Hlavní hrdinka se po autonehodě ocitla na hranici mezi životem a smrtí a tento prožitek ovlivňuje zásadně její další život.

Carter Wilson : Chlapec v lese – Detektivní thriller s motivem dlouhých stínů minulosti, jež dostihnou člověka, který by na některé hrozivé okolnosti rád zapomněl. Vytěsnit z hlavy brutální vraždu dítěte se však nemůže hlavnímu hrdinovi nikdy podařit.

Sam Eastland : Bestie v rudém lese – Pokračování thrillerové legendy o inspektoru Pekkalovi, tentokrát z období od 30. let do konce 2. světové války.

 1. týden

Petra Bartíková : Jak zvířata spí – Obrázková kniha o nejzajímavějších zvířecích spáčích je určena dětem předškolního věku.V noře, na stromě, hlavou dolů, hluboko pod vodou nebo za letu s jedním okem otevřeným. I zvířata musejí spát, aby nabrala sílu do nového dne, jenže způsob, jakým spí, se od toho lidského velmi liší. A délka spánku jakbysmet.

Rudolf Lukeš : Hornické pohádky – Hornické pohádky vypráví o malých permonících Světýlkovi a Fousovi z dolu Řimbaba. Milé povídání a krásné barevné ilustrace poodhalí svět, který je jinak velmi dobře utajen

Liz Lawler : Dokud tě nenajdu – Emily je zdravotní sestra, ale nyní se sama ocitla v roli pacientky. Když se v noci po operaci probudí, vidí, jak se lékař u vedlejšího lůžka marně snaží oživit mladou ženu. Ráno je pokoj prázdný a Emily má za to, že šlo o pouhou noční můru způsobenou anestezií. Po návratu do práce ale najde náramek patřící oné ženě a začne tušit, že se v nemocnici děje něco strašného

Liz Lawler : Zatímco jsi spala – Alex se probudí připoutaná na operačním stole. Muž, který se nad ní sklání, není lékař a volba, do které ji nutí, je nevýslovně absurdní a krutá. Když však Alex znovu procitne, nemá na těle žádné stopy po zranění. A vůbec nikdo jejímu hrůznému zážitku nechce věřit, proto začíná Alex časem pochybovat o svém zdravém rozumu… Dokud se nesetká s další obětí

Mária Havranová : Nad propastí – Dramatická milostná romance o ženě na rozhodující vztahové křižovatce je dílem slovenské autorky.

Jana Benková : Volavka – Román slovenské autorky je příběhem ctižádostivé mladé ženy, která se po získání pozice poradkyně na jednom slovenském ministerstvu rázem ocitne ve světě významných spoluobčanů, pohybujících se na nejvyšším stupni společenské hierarchie.

Lucy Diamond : Léto bez tebe – Přímořská chata v Devonu byla pro rodinu Tarrantových vždy úžasným prázdninovým útočištěm. Letos to však bude první rok bez nedávno zemřelého Oliviina manžela, celoživotního skvělého partnera.

Eva Hrašková : Mrazivá odplata – Detektivní román slovenské autorky, v němž se po dvaceti letech znovu otevírá případ sériového vraha.

Michael Koryta : Kdo mi jde po krku – Dobrodružný thriller s detektivní zápletkou, ve kterém čtrnáctiletý Jace musí v hlubokých montanských lesích absolvovat specifický kurz pro přežití, aby unikl před vyšinutými vrahy.

Lisa Jackson : Lži, samé lži – Oblíbená americká autorka detektivních hororově laděných thrillerů ve svém nejnovějším románu odhaluje záhadné tajemství údajného úmrtí bývalé královny krásy Didi Stormové.

Alena Mornštajnová – Teribear. Tajemství modré krabice – Proč jsou blechy užitečné? Potřebují veverky brýle? Kolik ořechů se vejde do zeleného batohu? A kdo je to vlastně ten Teri? Teribear je méďa hrdina! A také je to už dlouhé roky maskot Nadace Terezy Maxové.

Anne Jacobs : Ostrov tisíce hvězd – Příběh mladé berlínské ženy z počátku dvacátého století, která se rozhodne pátrat na dalekém africkém kontinentu po tajemství svého skutečného původu.

Kateřina Karolová : Odbočka v lesích – Tajemný, hororový thriller české autorky. Obyčejná cesta lesem skrývá nečekanou hrozbu…

Saskia Noort : Toxická láska – Psychologický thriller s kriminální zápletkou o patnáctileté dívce, kterou silně znepokojuje deník její zmizelé matky, obsahující i záznamy s erotickými motivy.

Jiří Březina : Mizení – Další z řady detektivních románů s hlavním hrdinou Tomášem Volfem a jeho kolegyní Evou Černou

František Niedl : Ano, můj pane – Román odehrávající se ve 14. století je úvodní knihou plánované historické série a čtenáři se zde mohou letmo setkat s postavami již známými z předchozích autorových knih ze série Rytíři z Vřesova.

Suzanne Redfearn : Ve vteřině – Příběh je vyprávěn z pohledu mrtvé dívky, která po autonehodě, při níž zemřela, sleduje další osudy svých příbuzných a přátel, které nedokáže opustit.

Kristin Harmel : Vinařova žena – Román americké autorky o lásce, zradě, válce a vínu.

Teresa Simon : Lilie pro nevěstu – Oblíbená německá autorka nás tentokrát zavede do Kolína nad Rýnem, do světa omamných vůní parfémů, beznadějné lásky a desítky let starého tajemství. Román doplňují recepty z božské kolínské kuchyně.

Anne Fraiser : Najdi mě – Úvodní detektivní thriller nové série, v němž vystupuje hlavní hrdinka Reni Fischerová spolu s detektivem Danielem Ellisem.

 1. týden

Helen Fields : Dokonalá tma – Inspektor Luc Callanach se vydává do Francie, aby s Interpolem rozkryl síť obchodníků s bílým masem.

Leah Montgorery : Hned vedle – Napínavý thriller zahalený tajemstvím o ženě, která se chce pomstít za únos.

Anders de la Motte a Måns Nilsson : Smrt přichází na procházku – Detektivní román odehrávající se na malebném švédském venkově.

Claire Gradidge : Nečekaný návrat Josephine Foxové – Detektivní příběh odehrávající se ve zdánlivě poklidném anglickém městečku na jaře roku 1941. Hlavní hrdinka se objevuje po 20 letech ve svém rodném městě, aby konečně zjistila, kdo je její otec. Bohužel přichází za velmi dramatických okolností.

Julie Caplin : Domek v Irsku – Romantický příběh právničky Hannah z Manchesteru, která se po letech odhodlá k radikální životní změně a vydá se na šestitýdenní kurz vaření v Irsku

Mary Ellen Taylor : Dům v zátoce  – Romantický příběh Lucy, která se stane dědičkou starého venkovského domu ve Virginii, kam se přestěhuje a doufá, že zde zjistí, kdo byl její otec, protože od matky se to nikdy nedozvěděla.

Aly Martinez : Psáno s nadějí – Pokračování románu Psáno s lítostí přináší další osudy Cavena a Hadley, které osud dramaticky svedl dohromady.

Jaromír Jindra : Případ šíleného tambora : vzpomínky budějovického kata 1. – První kniha historické řady, jejíž ústřední postavou je popravčí, který vzpomíná na případy zločinců, usmrcených jeho rukou. Napoprvé jde o bývalého vojenského bubeníka, jenž se stal krutým vrahem

Kristýna Trpková : Vesnice  – Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ pohřešovaných dětí a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování.

 1. týden

Andy Weir : Spasitel – Napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan. Osamělý astronaut v dalekém vesmíru má důležitý úkol, ale nepamatuje si jaký.

Julie Clark : Poslední let – Román americké autorky, jehož hrdinka následkem leteckého neštěstí dostane šanci na zcela nový život.

Jeneva Rose : Perfektní manželství – Adam má úspěšnou manželku, která ale dává přednost své práci před ním. A proto si najde milenku. Jenomže ta je nalezena brutálně zavražděná a Adam je hlavním podezřelým. Mrazivý thriller, v němž nic není takové, jak se zprvu zdá

Jaromír Žid : Budeme mít doma spisovatele – Jak asi zareagujete, když se vás rok před maturitou znenadání rodič zeptá, čím se hodláte živit? Pokud vás otázka, stejně jako Alberta, vyvede z rovnováhy, je možné, že plácnete první, co vás napadne. Když Albert vyhrkl, že bude spisovatelem, vůbec netušil, co to obnáší. Má pocit, že všechno půjde snadno a pokud možno samo.

Jack Jorda : Přímo před očima – Krimithriller mladého britského autora. Slepá svědkyně a vrah, který s ní hraje podivnou hru…

Julia Quinn : Bridgertonovi 6 : Nečekaná láska – Romantický příběh odehrávající se v Anglii na počátku 19. století. Pro Michaela Stirlinga, proslulého hejska, ta chvíle nastala, když poprvé spatřil Francesku Bridgertonovou. Stačil jediný pohled na Francesku a bezhlavě se zamiloval. K Michaelově smůle však měla Francesca zůstat Bridgertonová pouhých šestatřicet hodin..

Julia Quinn : Brigertonovi 5 : S láskou, Eloise – Romantický příběh odehrávající se v Anglii na počátku 19. století o tom, jak dosáhnout šťastného manželství.

Julia Quinn : Brigertonovi 4 : Čekanka – Další z milostných románů odehrávající se v Anglii, v 1. polovině 19. století. Milostný skandál v londýnské společnosti je na spadnutí, snad jej dokáže Colin Bridgerton vyřešit.

Julia Quinn : Bridgertonovi 3 : Nevhodný návrh – Milostný román z Anglie na počátku 19. století vypráví příběh osiřelé šlechtičny, ponižované a týrané zlou macechou, která se tajně vypraví na vyhlášený londýnský maškarní ples, kde najde své celoživotní štěstí.

Julia Quinn : Bridgertonovi 2 : Vikomt, který mě miloval – Román pro ženy ze společenského prostředí Anglie na počátku 19. století vypráví o soupeření dvou sester o lásku krásného, leč pyšného a namyšleného šlechtice.

Julia Quinn : Bridgertonovi 1 : Vévoda a já – Mladý bohatý vévoda je rozhodnutý zbavit se všech vdavekchtivých ctitelek a dohodne se s půvabnou sestrou svého přítele, že se jí bude naoko dvořit. Dívka souhlasí, a zpočátku má jejich lest žádoucí výsledek, oba spiklenci se dobře baví, po čase ale dívka zjistí, že se do svého falešného snoubence proti své vůli skutečně zamilovala. Vévoda, který se zařekl, že zůstane navždy svobodný, začne také brzy tušit, že své ukvapené přísaze nedostojí

Caroline Bernard : Frida Kahlo a barvy života – Životopisný román o slavné mexické malířce Fridě Kahlo zpracovává především období dvacátých a třicátých let 20. století, která byla pro její životní směřování rozhodující.

 1. týden

Rick Mofina : Hledejte ji – Thriller o pátrání po zmizelé dospívající dívce, kdy se hlavními podezřelými stane její vlastní rodina.

Helen Cooper : Špinavá tajemství – Detektivní román anglické autorky vypráví spletitý příběh jedné zdánlivě obyčejně šťastné rodiny. Náhle se ale všechno pokazí, idylka je u konce a na rodinu se řítí jedno neštěstí za druhým

Andreas Gruber : Vražedné pohádky – Nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder a mnichovská kriminalistka Sabina Nemezová sledují stopu šíleného vraha.

Carola Lovering : Třetí polovička  – Román s napínavou zápletkou vypráví příběh Skye, která se po krátké známosti vdá za muže, který chce využít jejího bohatství a tento plán připraví se svou manželkou.

Jane L. Rosen : Eliza je sama doma – Román americké autorky vypráví nejen zábavné historky z maloměsta, ale i temné příběhy z dospívání, o kterých se běžně nemluví.

Rosa Ventrella : Pomluva – Emotivní rodinná sága z italského jihu.

Gregg Olsen : Jestli to řekneš… – Thriller amerického autora o krutém domácím týrání a o těch, které se z jeho následků dokázaly vymanit.

Kathryn Hughes : Poslední slib – Román úspěšné britské autorky o síle naděje a o tajemství minulosti, skrytém v malém medailonu

C.D. Major : Mezi dvěma světy – Psychologický thriller se znepokojivou atmosférou, v němž se podivuhodně prolínají osudy tří žen.

Ivanka Devátá : Šťastná za všech okolností – Autobiografické příběhy známé české spisovatelky a herečky, psané jakoby pod heslem “nic není tak černé, aby se na to nešlo dívat růžovými brýlemi”, jsou plné nezměrné vitality, elánu a optimismu a potvrzují, že “život je dar, štěstí je volba”.

Carsten Henn : Knihonoš – Carsten Henn v románu Knihonoš vypráví laskavý, chytrý a dojemný příběh o hodnotě přátelství, o kouzlu čtení a o moci, kterou nám knihy dávají.

Václav Křivanec : Poslední nadechnutí – Psychopatický pachatel si vybírá k mučení jen mladé a krásné dívky, které poté rituálně vystavuje. V patách jsou mu už však vyšetřovatelé poručík Ryan Nayr a seržantka April Barsoniová.

Martin Müller : Černá rusalka  – Sugestivně napsaný debut nabízí historický thriller z doby, která radikálně měnila osudy lidí.

Kristýna Trpková : Stvůra – Detektivní román vypráví o vyšetřování dvou zdánlivě podobných případů brutálních vražd na malém městě.

Sarah Hogle : pro sebe jako stvořeni – Nevážně laděná romance je debutem mladé americké autorky. Když je váš největší nepřítel zároveň vašim snoubencem, nevypadá to zrovna na „žili spolu šťastně až do smrti“.

16. týden

Heather Gudenkauf : Mé lži – Krimithriller americké autorky, v němž se otevírá čtvrtstoletí starý případ zavražděné dívky.

Sarah Morgan : Rodina pro začátečníky – Román o osamělé mladé ženě, na kterou se konečně usměje štěstí. Jack Parker je obětavý muž se dvěma dcerkami, které nemají matku. Přestože Flora konečně cítí příval štěstí, vše je velmi křehké a neuchopitelné.

Katarína Gillerová : Život plný iluzí – Psychologicky laděný román zkušené slovenské autorky o partnerských a rodinných vztazích.

Cilla a Rolf Börjlindovi : Zmrazené zlato – Šestá kniha ze série úspěšných švédských krimithrillerů s Tomem Stiltonem a Olivií Rönningovou.

B.A. Paris : Terapie – Příběhem o tajemství jednoho domu se britská autorka vrací ke svému nejúspěšnějšímu žánru “sousedských thrillerů”

Julie Clark : Otec neeznámý – Psychologický thriller o vědě a lásce a především o vztazích rodičů a dětí.

Elizabeth Haran : Oheň v srdci – Román z prostředí Austrálie, v němž úspěšná krásná žena hledá své kořeny – a možná najde i lásku.

Robert Bryndza : Kanibal z Nine Elms – Úvodní kniha z řady krimithrillerů s elitní vyšetřovatelkou Kate Marshallovou, která zde stojí před případem sériového vraha, s jehož modem operandi se již před lety setkala.

Julie Caplin : Čajovna v Tokiu – Fiona je fotografka a vždy toužila podívat se do Japonska a poznat krásy této exotické země. Když se jí podaří odletět tam na pracovní cestu, má pocit, že se jí splnil sen. Její průvodce po Japonsku je přitažlivý fotograf Gabe. Fiona byla kdysi do Gabeho zamilovaná, on však její city neopětoval. I nyní se zdá, že Gabeho obtěžuje povinnost starat se o mladou a nadějnou fotografku.

Ken Follett : Nikdy – Dramatický špionážně-politický thriller z pera mistra vypravěče přináší poutavý, akční i hluboce lidský příběh ze současnosti, ve kterém se mírově smýšlející představitelé tajných služeb a špičky světových velmocí snaží zabránit katastrofě.

 1. týden

Jasmin Schreiber : Tisíce metrů ode dna – Mladá žena se snaží vyrovnat se smrtí o hodně mladšího bratra, ale nepomáhá ani terapie. Až se za úsměvných okolností seznámí s jedním staříkem.

Petra Klabouchová : Prameny Vltavy – Detektivní příběh ze současnosti se odehrává na pozadí skutečných historických událostí spojených s přísně tajným koncentračním táborem Prameny Vltavy na Šumavě.

Karin Lednická : Životice : obraz (po)zapomenuté tragédie – Životice: malá vesnice uprostřed Těšínského Slezska. Po Mnichovu zabrána Polskem, po 1. září 1939 se jako dobyté území stává součástí Říše

Amy Suiter Clarke : Odpočítávač – Debutový thriller americké autorky o sérii rituálních vražd, která zůstala nevyřešená – a nedokončená.

Jasinda Wilder : Domek u jezera – Milostný román o lásce silnější než smrt. Nadia se po ztrátě milovaného manžela snaží žít sama svůj vlastní život, ale její vzpomínky a city jsou stále příliš silné.

Radka Třeštíková : Tajemství – Román české autorky o mezilidských vztazích a tajemstvích, která je rozdělují jako nepřekonatelné hory.

Helen Fields : Dokonalý zločin – Pátý detektivní případ inspektora Luca Callanacha a šéfinspektorky Avy Turnerové se týká série zdánlivých sebevražd.

Markéta Lukášková : Majonéza k snídani – Psychologický milostný román, jehož hrdinka lásku spíše zkoumá než prožívá.

Glendy Vanderah : Kde se les dorýká hvězd – Magicky laděný román americké autorky vypráví příběh životem zkoušené Joanny, která odjede do hor zkoumat hnízdění ptáků. Když v tom se objeví bosé děvčátko, které tvrdí, že přišlo z hvězd. Toto setkání změní Joanně navždy život.

Julie Caplin : Pláž v Chorvatsku – Romantický příběh skupiny mladých lidí, kteří tráví léto na luxusní jachtě v Chorvatsku, z pera v tomto žánru již zkušené britské spisovatelky.

J. Shen : Ďábel nosí černou – Příběh prostopášného Chase Blacka, který nemůže zapomenout na svou životní lásku. Jen mu chvíli trvá, než si hluboký cit přizná.

12. týden

Linda Howard : Co přede mnou tajíš? – Román známé americké autorky romantických příběhů zachycuje v akci policejní šéfku v poklidném horském městečku, které zkříží cestu sympatický muž, jenž se ocitne v ohrožení života.

Barbora Walterová Benešová : V náruči kanibala – Adriana si svůj život pamatuje až od chvíle, kdy ji našli zuboženou ležet na ulici před britskou ambasádou v Sierra Leone. Co bylo předtím, netuší. Naprosto ji šokuje, když se dozví, že kdysi porodila dítě. Zoufale začne pátrat po své minulosti, ovšem vzpomínky odsunuté do nevědomí mohou být až příliš děsivé a kruté

Denis Mukwege : Lékařem v africkém pekle – Když lékař a pastor Denis Mukwege podal roku 2006 svědectví o systematickém sexuálním násilí páchaném na ženách ve východním Kongu, jeho život se ocitl v nebezpečí. Ale ani krvavé, barbarské útoky na jeho dům a nemocnici ho neodradily. Nepřestal dál informovat celý svět o hromadném znásilňování, které bylo jedním z prostředků vedení války, a o jeho devastujících následcích

Jitka Ludvíková : Případ čurací panny – Nevinná dětská hračka hraje důležitou úlohu v případu násilné smrti zdánlivého bezdomovce.

Leslie Meier : Vražda před svatbou – Detektivní román z volné série s reportérkou Lucy Stoneovou

Sarah Mlynowski : Ať vás to ani nenapadne – Taková normální třída kluků a holek jedné newyorské střední školy s obyčejnými nevycválanými druháky, jejichž tělo i mysl vře bouřícími se hormony charakteristickými pro dospívání

Carmen Reid : Tři v posteli – Zábavný, citlivý a jemně hořký příběh ze současnosti o jednom fungujícím mateřství.

 1. týden

J.D. Robb : Totožnost neznámá – V tmavé uličce je nalezeno tělo muže se stopami po mučení. Na kůži má vyryté srdce s písmeny E a D, podpisem zamilované dvojice, kterou vzrušuje utrpení obětí.

Miriam Thun-Hohenstein : Tajemství osudu – Spletité pátrání po osudech rodinných příslušníků rodu Thun-Hohensteinů. Autorka začíná vyprávění svým dědečkem, odsouzeným k trestu smrti, a pokračuje až do současnosti

Laura Walden : Dědictví maorského náčelníka – Když si mladá novinářka Sarah Williamsová přečte v den svých třicátých narozenin dopis, který jí napsala přítelkyně její matky, nemůže uvěřit, co se právě dověděla: slavný německý badatel Ludwig Dehn, kterého nařkla z odcizení maorských památek, je její pradědeček! Šokovaná nečekanou zprávou se Sarah vydává odhalit tajemství i prokletí, jaké její pravý původ nese.

Luisa Binder : Můžeme si vykat? – Román pro ženy, který s patřičnou dávkou humoru líčí hrdinčinu vztahovou krizi.

Michal Fieber : Slepé okno – Další z příběhů bývalého policejního komisaře Karla Houdka, který objasňuje fingovanou sebevraždu známého oftalmologa a vraždu investigativního reportéra, maskovanou jako náhlý šok po banálním operačním zákroku.

Jaroslav Kuťák : Sklepy architekta Hellera – Případ zavede Marii a Karla do nedaleké minulosti, kdy na zámku Myštěves, který dnes slouží jako golfový hotel stejnojmennému klubu, byli v padesátých letech vězněni faráři, kněží, mniši a další duchovní.

Sara Shepard : Hra lží. Nikdy v životě – Co kdybyste se ocitli v ohrožení života? Co byste dělali, abyste se zachránili? Dokázali byste předstírat, že jste někdo jiny? Nikdy neříkej nikdy.

 1. týden

Michaela Grünig : Rodinný hotel. Nový začátek – Úvodní část rodinné ságy o hoteliérské rodině, která stojí na počátku svého podnikání v německém přímořském letovisku Heiligendammu.

Christina McDonald : Osudný pád – Napínavý thriller o skrytých vztazích, ničivých lžích a síle mateřské lásky.

Petra Nachtmanová : Vánoční anděl – Příběh třicetileté Markéty, která po velkém zklamání konečně prožívá nečekanou milostnou romanci

Aleš Novotný : Šepot v bouři – Román českého autora vypráví příběh šestadvacetiletého muže, který se po nešťastné lásce, která skončila tragicky, vrací na vesnici, kde vyrůstal.

Lilly Lucas : Nové začátky – Romance ze Skalistých hor je dílem německé autorky a první knihou její série Láska z Green Valley

Tammy Cohen : Zemřu o Vánocích – Psychologický thriller, v němž mladá žena vypráví mrazivý příběh o tom, jak byla vězněna v bytě neznámého muže, a postupně odkrýváme o celém příběhu pravdu.

Jo Thomas : Vůně španělských třešní – Práce na statku pod španělským sluncem a s přísným zaměstnavatelem je pro hrdinku této milostné romance tím pravým impulsem začít znovu a lépe.

Paula Hawkins : Pomalu hořící oheň – Propletený kriminální thriller z pera britské autorky s (nejen) třemi hlavními ženskými hrdinkami, které samy skrývají mnohá tajemství.

Václav Křivánek : Dál nechoď! – Detektivka českého autora vypráví o vyšetřování smrti mladé dívky, jež se zdánlivě sama vrhla ze skály.

Daniel Cole : Imitátor – Krimiromán o pátrání po sériovém vrahovi, který se rozhodl po letech opět udeřit.

 1. týden

Táňa Keleová-Vasilková : Slzy a smích – Eva je učitelka na základní škole, žije ve spokojeném manželství a zdá se, že jí ke štěstí nic nechybí. Kamila je na mateřské dovolené, má dvě nádherné dcerky a skromné sny, které jako by se jí čím dál víc vzdalovaly. Dvě ženy, dva osudy. V jednom místě se jejich životy protnou a posléze se z nich stanou kamarádky. Na první pohled úplně odlišné a přitom v mnohém tolik podobné

Robert Bryndz : Propast smrti – Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli.

Saskia Sarginson : Lavička – Román anglické autorky o peripetiích dlouhého, mnohokrát přerušovaného a navazovaného milostného vztahu

Karen Schaler : Láska v Vánocům – Milostný příběh odehrávající se během vánočních svátků. Hlavní hrdinka Riley je realistická žena, která upřímně nesnáší Vánoce. A zrovna tento svátek má zachránit její kariéru.

Elin Hilderbrand : Na viděnou příští léto -Mallory a Jake se seznámí při jedné oslavě na ostrově Nantucket. Jejich vztah, který vypadá jako krátká letní romance, přetrvá nakonec dlouhá léta.

Patrik Hartl : 15 roků lásky – Román jednoho z komerčně nejúspěšnějších českých autorů, jehož hrdina nachází životní lásku a citové naplnění tam, kde by to nejméně očekával.

Dagmar Digma Čechová : Jedna z pěti – Román české autorky vypráví příběh Edity, ve které sílí přesvědčení, že manžel má jinou ženu. Konkrétně, že se schází s některou z jejích kamarádek. Ale se kterou?

Sally Hepworth : Hodná sestra – Svérázný a šokující thriller o dvou sestrách, které pojí stejná krev, rodinná tajemství a také spousta lží…

J.P. Delaney : Slušní lidé – Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě… Psychologický thriller se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: Mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?

Gregg Olssen : Lež vedle mě Když se Adam stane svědkem únosu své manželky Sophie, odstartuje to spirálu podezření, paranoie a zneklidňujících odhalení, týkající se nejen neznámých lidí, které potkali na dovolené na odlehlém místě, ale i jich samotných. Všichni totiž mají co skrývat – nejen před cizími, ale především před těmi, vedle nichž každý večer uléhají do postele

El