nové knihy

Poslední aktualizace 17. 9. 2021

41. týden

Alice Rossi : Děti z naší vily – Příběhy Adinky, její rodiny a kamarádů z třípatrového domu, který stojí v Praze na kopci a říká se mu Villa.

Martin Petiška : Pohádková maminka – Jsou děti, které nechtějí spát. Taková je i Alenka z naší knížky. Naštěstí má ale maminku, která si s ní umí krásně povídat. A z toho povídání pak vymýšlí nádherné pohádky o neobvyklých hrdinech. Jedna pohádka se prolíná s druhou a mezitím si Alenka s maminkou povídá o všem, co ji trápí, co jí nedá spát. A pomocí všech těch příběhů se jí strachy postupně z hlavy vytrácejí a místo nich přichází ten krásný pocit, že všechno na světě je v pořádku.

Naďa Reviláková : Deník Dory Grayové – Napínavý příběh, ve kterém čtrnáctiletá Hanka začne pátrat po dívce, která žila za 2. světové války v domě, do kterého se s rodiči právě stěhovala, a po její židovské kamarádce.

Lucia Magašvári : Strašidelnická – Dobrodružná jízda metrem za tajemstvím podzemních strašidel! Jednoho dne si bráškové Ondra a Vítek přinesou domů z metra, kde dřív pracoval jejich děda, opravdické strašidlo – střapáče! Hned se s ním spřátelí, ale to ještě netuší, co má tenhle tvor za lubem. A že rozhodně nestraší sám.

Alois Mikulka : Čertův kožich a jiné pohádky – Knížka vykutálených pohádek od klasika dětské ilustrované tvorby Aloise Mikulky je – jak jsme u něj zvyklí – plná hravosti, humoru a krásných obrázků. Tondrle Hakltrakl, ježibaby a čerti-poliši zažívají roztodivné příběhy, které snad nemůže vymyslet nikdo jiný…

Irena Hejdová : Nedráždi bráchu bosou nohou – Marek má „strašnýho“ bráchu. Tedy aspoň si to myslí, a proto mu říká Mimoň. Jenže v určitém věku je každý mladší sourozenec strašný a věkový rozdíl dvou let je propastný. Takže je jasné, že důvod ke rvačce a vzájemným naschválům se vždycky najde. Jednou se bráchové zase pošťuchují, tentokrát na záchodě, až do něj nedopatřením spadnou. Proklouznou úzkou trubkou a ocitnou se v potrubním labyrintu. Dostat se z takové bryndy nebude jen tak. Cestou malé hrdiny potká nejeden zádrhel. Bez pomoci čtenářů to tentokrát nepůjde. Interaktivní ilustrovaná kniha pro všechny velké i malé sourozence.

Klára Smolíková : Knihožrouti. Kdo se zakousl do knih? – V knihovně se děje něco podivného. Paní Růžence, která zde pracuje, se ztrácí knihy. Do pátrání se pustí Aleš se Zorkou, dva zvědaví prvňáci. Stopují knihy v regálech, poslouchají rozhovory čtenářů, pozorují, co podezřelého se v knihovně šustne. Aby záhadu rozluštili, nechají se dokonce v knihovně zamknout.

Michal Sýkora : Nejhorší obavy – Po odchodu od policie přijala Velká Sova nabídku přednášet na olomoucké univerzitě praktickou kriminologii. Avšak ani poklidná akademická dráha ji neuchrání před kontaktem se zločinem; znovu tak musí spojit síly s bývalými kolegy při vyšetřováních, která se jí osobně dotýkají. V povídce „Před potopou“ se Marie na popud své studentky Lucie vrátí k devatenáct let staré dopravní nehodě, která možná nehodou nebyla. V příběhu „Životní dílo akademika Plíška“ se musí vyrovnat se smrtí přítele zavražděného za okolností, jež silně připomínají klasickou „záhadu zamčeného pokoje“. A titulní povídka „ Nejhorší obavy“ zastihne Marii v Jeseníkách, kde si původně plánovala koupit chatu. Namísto toho se zapojí do případu, jehož aktéry jsou zdejší sukničkář a podnikatel.

Michaela Štěchová : Růže u Jericha – Jak se Češka a Egypťan žijící v Německu vyrovnají se všemi kulturními a názorovými rozdíly? Román z prostředí přistěhovaleckých komunit vypráví příběh lásky, která hory přenáší.

Jan Švrček : Ostrov kormoránů – Dobrodružný příběh odehrávající se ve vypjatých chvílích, kdy se v okolí Řevnic rozvodní Berounka.

Sean Julian : Kvido jde poprvé do školky -Kvida čeká jeho první den ve školce, paní učitelka a houf nových kamarádů. Trošku se stydí, a tak využije svou superschopnost a schová se. Schovávání mu totiž opravdu jde. Jestlipak Kvido nakonec s pomocí nového kamaráda a maličkého kouzla nalezne potřebnou trošku odvahy?

Miroslava Lánská : Mluvící pohádky – Perníková chaloupka, O Červené karkulce, Hrnečku vař! O panáčkovi z perníku – to jsou některé z oblíbených pohádek, které najdeš v knížce Mluvící pohádky. Tato kniha je navíc kouzelná – obrázky v ní umí mluvit! Při čtení pohádky stačí stisknout obrázek a uslyšíš hlasy a zvuky. Zábavná hra Uhodni zvuk a veselé tóny už na tebe čekají!

Nickey Butler : Co se děje v lese? – Co se děje v lese od jara do zimy? Proč některé stromy na podzim opadají a jiným jehličí na větvích zůstává? A kdo se skrývá pod opadaným listím? To vše odhalí malým čtenářům odklápěcí okénka této bohatě ilustrované knihy.

Susan Wiggs : Knihkupectví ztrát a nálezů – Natalie Harperová se v důsledku tragédie stává zároveň dědičkou sanfranciského knihkupectví a pečovatelkou svého dědečka. Aby měla péči o něj z čeho hradit, rozhodne se obchod prodat. Jenže dědeček je zásadně proti, a Natalii tak nezbývá, než opustit slibnou kariéru, přestěhovat se do bytu v historické budově a provoz krámku neochotně převzít

Michaela Klevisová : Prokletý kraj – Román s kriminální zápletkou, zasazený do drsných šumavských hor.

Emanuela Valentini : Zaříkávačky – Lékařka Sara přijíždí do rodné vesnice v italských horách, aby se zúčastnila uložení ostatků dvanáctileté dívky, která před lety zmizela. Tajemný psychologický thriller plný překvapivých zvratů.

Sarah A. Denzil : Tiché dítě – Thriller britské autorky se točí kolem hrůzného zážitku, který během povodně zažil šestiletý chlapec.

Beth O´Leary : Výměna – Romantický příběh, v němž si mladá žena vymění bydlení se svou babičkou a obě se snaží na novém místě najít nové štěstí.

Antonín Šplíchal : Staré pověsti české – Kouzelné čtení je unikátní výukový systém. Stačí, když se elektronickou tužkou dotknete obrázku nebo textu a ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Interaktivní kniha seznamuje s dějinami pohanských Čechů v podobě pověstí, jak je známe od Aliose Jiráska. Tato kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou.

Jan Tománek : Dopravní prostředky – Miniknížka Dopravní prostředky seznámí děti s dopravními prostředky, se kterými se mohou na našich ulicích a silnicích setkat. Tato kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou.

Iveta Autratová : Denní činnosti – Nové interaktivní mini knihy přiblíží nejmenším dětem různá témata. V této mini knize se ti nejmenší posluchači seznámí s domácími zvířátky. Samozřejmostí jsou kvízy a spousta cenných informací o domácích mazlíčcích. Tato kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou.

Libor Drobný : Zvířátka z divočiny – Knížka seznámí nejmenší čtenáře se zvířecími rodinkami na poušti, v buši nebo třeba i na pólu. Na děti čekají říkanky a zvuky, které jim divoká zvířátka přiblíží. Tato kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou.

Michaela Pešlová : Domácí zvířátka – Nové interaktivní mini knihy přiblíží nejmenším dětem různá témata. V této mini knize se ti nejmenší posluchači seznámí s domácími zvířátky. Samozřejmostí jsou kvízy a spousta cenných informací o domácích mazlíčcích. Tato kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou.

Barbora Adamcová : Chuť prázdna – Příběh mladé dívky, která je natolik posedlá svým tělem a hubnutím, až ji její touha po dokonalosti málem stojí život.

Barbara O´Neal : Když jsme ještě věřily na mořské víly – Sestry Kit a Josie byly jedno tělo a jedna duše. Vyrůstaly v idylickém prostředí prosluněné kalifornské pláže. Až do jednoho osudového léta. Cesty obou sester se rozešly a nedlouho potom Josie zahynula při teroristickém útoku. Nebo si to aspoň Kit myslí – do chvíle, než svou sestru zahlédne v televizi. Podaří se Kit nalézt ztracenou sestru a smířit se s minulostí?

Iva Pekárková : Dům bez zrcadel – Román vypráví o nevšedních okamžicích, které ve svém pracovním i osobním životě prožívá zkušená pečovatelka o seniory.

Julie Caplin : Pekárna v Brooklynu – Romantický a vtipný příběh o lahodných dortících, přátelství a lásce. Pro Sophii je cesta do Brooklynu nejdřív jen útěkem z nepovedeného vztahu, ale při objevování New Yorku objeví také přátelství, lásku i samu sebe

Kate Hewitt : Není to moje dcera – Po nesčetných návštěvách gynekoložky se Milly dozvídá zdrcující zprávu – nikdy nebude moci přirozeně počít. Jako řešení se nabídne bezdětná a nezadaná kamarádka Anna, která daruje vajíčko. Koneckonců, proč ne? I Annu by zajímalo, jak by jednoho dne mohlo vypadat její dítě, ale manželství a mateřství ji neláká. Brzy se však ukáže, že pozitivní těhotenský test není šťastným koncem, ale jen začátkem dalšího příběhu. Dramatický porod vytoužené dcerky se stává skutečnou zkouškou přátelství, a na povrch navíc brzy začnou vyplouvat dávno zapomenutá tajemství.

Mirka Skočílková : Opuštěný dům – Anna chce začít znovu. O mnohé ze své minulosti by se s ostatními dělila jen nerada a s vlastní rodinou nemá zrovna dvakrát dobré vztahy. Díky svému koníčku, jímž je focení, narazí jednoho dne na starou, opuštěnou vilu, která jí učaruje. Když se o dům začne zajímat, zjišťuje, že ten je opředený záhadnými historkami – a že má neméně záhadného, ale také velmi charismatického majitele, kterému Anna učaruje.

37. týden

Antonín Šplíchal : Staré pověsti české – Kouzelné čtení je unikátní výukový systém. Stačí, když se elektronickou tužkou dotknete obrázku nebo textu a ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Interaktivní kniha seznamuje s dějinami pohanských Čechů v podobě pověstí, jak je známe od Aliose Jiráska. Tato kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou.

Jan Tománek : Dopravní prostředky – Miniknížka Dopravní prostředky seznámí děti s dopravními prostředky, se kterými se mohou na našich ulicích a silnicích setkat. Tato kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou.

Iveta Autratová : Denní činnosti – Nové interaktivní mini knihy přiblíží nejmenším dětem různá témata. V této mini knize se ti nejmenší posluchači seznámí s domácími zvířátky. Samozřejmostí jsou kvízy a spousta cenných informací o domácích mazlíčcích. Tato kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou.

Libor Drobný : Zvířátka z divočiny – Knížka seznámí nejmenší čtenáře se zvířecími rodinkami na poušti, v buši nebo třeba i na pólu. Na děti čekají říkanky a zvuky, které jim divoká zvířátka přiblíží. Tato kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou.

Michaela Pešlová : Domácí zvířátka – Nové interaktivní mini knihy přiblíží nejmenším dětem různá témata. V této mini knize se ti nejmenší posluchači seznámí s domácími zvířátky. Samozřejmostí jsou kvízy a spousta cenných informací o domácích mazlíčcích. Tato kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou.

Barbora Adamcová : Chuť prázdna – Příběh mladé dívky, která je natolik posedlá svým tělem a hubnutím, až ji její touha po dokonalosti málem stojí život.

Barbara O´Neal : Když jsme ještě věřily na mořské víly – Sestry Kit a Josie byly jedno tělo a jedna duše. Vyrůstaly v idylickém prostředí prosluněné kalifornské pláže. Až do jednoho osudového léta. Cesty obou sester se rozešly a nedlouho potom Josie zahynula při teroristickém útoku. Nebo si to aspoň Kit myslí – do chvíle, než svou sestru zahlédne v televizi. Podaří se Kit nalézt ztracenou sestru a smířit se s minulostí?

Iva Pekárková : Dům bez zrcadel – Román vypráví o nevšedních okamžicích, které ve svém pracovním i osobním životě prožívá zkušená pečovatelka o seniory.

Julie Caplin : Pekárna v Brooklynu – Romantický a vtipný příběh o lahodných dortících, přátelství a lásce. Pro Sophii je cesta do Brooklynu nejdřív jen útěkem z nepovedeného vztahu, ale při objevování New Yorku objeví také přátelství, lásku i samu sebe

Kate Hewitt : Není to moje dcera – Po nesčetných návštěvách gynekoložky se Milly dozvídá zdrcující zprávu – nikdy nebude moci přirozeně počít. Jako řešení se nabídne bezdětná a nezadaná kamarádka Anna, která daruje vajíčko. Koneckonců, proč ne? I Annu by zajímalo, jak by jednoho dne mohlo vypadat její dítě, ale manželství a mateřství ji neláká. Brzy se však ukáže, že pozitivní těhotenský test není šťastným koncem, ale jen začátkem dalšího příběhu. Dramatický porod vytoužené dcerky se stává skutečnou zkouškou přátelství, a na povrch navíc brzy začnou vyplouvat dávno zapomenutá tajemství.

Mirka Skočílková : Opuštěný dům – Anna chce začít znovu. O mnohé ze své minulosti by se s ostatními dělila jen nerada a s vlastní rodinou nemá zrovna dvakrát dobré vztahy. Díky svému koníčku, jímž je focení, narazí jednoho dne na starou, opuštěnou vilu, která jí učaruje. Když se o dům začne zajímat, zjišťuje, že ten je opředený záhadnými historkami – a že má neméně záhadného, ale také velmi charismatického majitele, kterému Anna učaruje.

Michaela Pešlová : Můj svět – Interaktivní naučná kniha Můj svět z edice Kouzelné čtení zavede děti od 3 let do světa sedmiletého chlapce. Děti se v knize seznámí se sedmiletým Tomášem a jeho rodinou. S Tomášem se podívají za babičkou, pojedou na hory nebo na statek, zavítají na letní tábor v podhradí a prozkoumají i další místa Tomášova světa. Kniha je plná zábavných kvízů, díky kterým děti v knize mohou objevovat stále něco nového. Na stránkách knihy Můj svět nechybí zábavné písničky a kvízy ve 2 obtížnostech. Kniha Můj svět obsahuje přes 2000 zvuků a textů. Určeno pro použití s elektronickou “mluvicí” tužkou.

Dagmar Ježková : Hravé české dějiny 2 – Kniha Hravé české dějiny 2 navazuje na předchozí díl. Děti se přenesou do období od vlády prvních Jagellonců na českém trůnu až po vládu Františka Josefa I. S historickými milníky se děti seznámí pomocí nádherných ilustrací Dagmar Ježkové. Na tvorbě textů se podílela Martina Drijverová. Své znalosti je možné si tradičně ověřit pomocí zábavných kvízů. Tato kniha je skvělým doplňkem pro výuku dějepisu. Určeno pro použití s elektronickou “mluvicí” tužkou.

Ladislava Pechová : Hravé české dějiny 1 – Kouzelné čtení je unikátní výukový systém. Stačí, když se elektronickou tužkou dotknete obrázku nebo textu a ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Interaktivní kniha seznamuje s dějinami naší republiky. Určeno pro použití s elektronickou “mluvicí” tužkou.

Jan Smolík : Vesmír – Knížka pro použití s elektronickou “mluvící” tužkou ukáže dětem, jak dlouhou cestu ušel výzkum od prvotního pozorování hvězd až po lety na Měsíc a ještě dál. Děti knihou provedou profesor Pulzar, Albína, Jonáš, pes Ajnštajn a kočka Eris, kteří jim přinesou pohled na vesmír od dob dávno minulých po současnost.

Helen Doron : My first English – Angličtina hravě Na farmě, u lékaře nebo třeba na oslavě? Ano, existuje řada míst a věcí, které se teď hravě naučíte pojmenovat anglicky. Dozvíte se, jak nová slovíčka použít ve větách, zazpíváte si originální písničky a zahrajete zábavné kvízy. Určeno pro použití s elektronickou “mluvicí” tužkou.

Marion Cocklico : Jedme k doktorovi – Bohatě ilustrovaná knížka s pevnými listy připravuje předškoláčky na návštěvu lékaře. Doplněno radami pro rodiče.

Marion Cocklico : Umím poděkovat – Bohatě ilustrovaná knížka s pevnými listy učí předškoláčky slušnému chování. Doplněno radami pro rodiče.

Nathalie Choux : Objevujeme svět hrou! Oblečení – Obrázková knížka s interaktivními prvky učí děti pojmenovávat jednotlivé kusy oblečení.

Nathalie Choux : Objevujeme svět hrou! Jídlo – Víš, jak vypadá jahoda a jakou má barvu? A poznáš květák? V této knížce naleznete mnoho ilustrací potravin a jídel, se kterými se ty nejmenší strávníci mohou běžně setkávat. Vrhněte se s dětmi do učení a prohlížení si v knížce z oblíbené řady MiniPEDIE. Díky otáčivému kolečku je leporelo ještě zábavnější a děti si tak velice snadno procvičí jemnou motoriku.

Katie Daynes : Proč si musím čistit zuby? – Nechce si vaše dítě čistit zuby? Bojí se zubařů? A co když vytáhne ten nejtěžší kalibr: Zvířátka si taky nemusí čistit zuby! Tato ilustrovaná knížka s odklápěcími okénky obsahuje odpovědi na nejčastější otázky dětí o zubech. Vysvětluje, k čemu jsou zuby dobré, proč dětem vypadávají, proč je důležité se o ně správně starat a chodit pravidelně k zubaři. A vysvětluje i to, že se zvířátka také o svůj chrup starají, i když nemají žádný kartáček. Díky tomuto krásně ilustrovanému leporelu už bude ranní a večerní hygiena jedna velká zábava!

Shari Lapena : Její konec – Kriminální román vypráví příběh šťastné manželské dvojice, která právě prožívá náročnější životní období.

Kateřina Holubová : Vesnická holka – Dvě nejlepší kamarádky Kája s Denisou vyrazí v pátek večer na párty, kterou pořádá jejich kamarád Sam. Tam se osmnáctiletá Kája seznámí s okouzlujícím Danielem. Začíná se odvíjet milostné dobrodružství. Je Daniel pro Káju ten pravý, anebo by se od něj měla raději držet dál? Své trable řeší také Denisa, která v lásce zatím moc štěstí neměla.

C.L. Tylor : Neznámí – Ursula, Gareth a Alice se nikdy nepotkali. Ursula si myslí, že zabila svou životní lásku. Gareth dostává záhadné pohlednice psané rukou svého zmizelého otce. Alici někdo sleduje. Nikdo z nich se nikdy nespoléhal na pomoc jiných lidí – když je ale podivné okolnosti svedou dohromady, nemají na výběr. Jinak jeden z nich zemře.

Lucie Bechynková : Opravdové zločiny – Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát.

Julie Caplin : Hotýlek na Islandu – Milostný román odehrávající se během zimních měsíců na Islandu vypráví příběh milé a odvážné Lucy, která se musí otřepat po prožité zradě a jít dál

35. týden 2021

Ulrike Schweikert : Nemocnice Charité. Naděje a osud – Na osudech tří žen z odlišného sociálního prostředí sledujeme život v Berlíně 1. poloviny 19. století, který byl poznamenám epidemií cholery.

Cilla a Rolf Börjlindovi : Stále vládne mráz – Další z proslulých severských krimi z pera známé autorské dvojice. Autoři paralelně rozehrávají několik příběhů na pozadí aktuálního problému uprchlictví.

Nejkrásnější dárek – Dvanáct young adult povídek od různých českých autorů spojuje společné téma – Vánoce.

Cara Hunter : Takový hněv – První dívka se vrátila. Druhá takové štěstí mít nemusí… Inspektor Adam Fawley přichází se svým čtvrtým případem. Na předměstí Oxfordu je nalezena zbědovaná dospívající dívka a vypráví děsivý příběh: kdosi ji unesl přímo z ulice, na hlavu jí narazil plastový pytel a odvezl ji na odlehlé místo, kde byla pravděpodobně zneužita. Přesto odmítá vznést obvinění. Detektiv inspektor Fawley případ vyšetřuje, ale bez její pomoci toho mnoho nezmůže.

Julie Caplin : Kavárna v Kodani – Z otravného výletu do Kodaně se vyklube cesta, která všem zúčastněným změní život úplně v duchu dánského životního stylu hygge. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese.

Eva Obůrková : Zvyky a tradice – Tato knížka přehledně představuje jednotlivé svátky tak, jak jde kalendářní rok, a nejen dětem poutavou formou přibližuje pestrou paletu lidových zvyků a obyčejů. Určeno pro použití s elektronickou „mluvící“ tužkou.

Barbora Pátková : Hravá přírodověda – Interaktivní mluvící dětská kniha z edice Kouzelné čtení seznámí děti od 6 let se základy přírodovědy. V knize nechybí kvízy ve 3 obtížnostech. Děti si tak můžou vybrat obtížnost a ověřit si, co si z knihy zapamatovaly. Určeno pro použití s elektronickou “mluvicí” tužkou.

Daniela Kalinová : Vyjmenovaná slova – S mimozemšťany si procvičíte vyjmenovaná slova netradiční, ale velmi zábavnou formou. Čeká vás napínavé dobrodružství se spoustou úkolů k procvičení znalosti I a Y, ale i dalších souvisejícíh jevů. Určeno pro použití s elektronickou “mluvicí” tužkou.

Veronika Balcarová : Mořské pohádky – Mořské pohádky jsou knihou, která propojuje příběhy s prvky jógy. Děti si poslechnou dobrodružné povídání z cest Majdy a Toníka – dvou malých námořníků, trošku se protáhnou, odpočinou si u pohádky s mořskými zvířátky a nakonec se přenesou například na ostrov papoušků u relaxace. Kniha obsahuje přes 1200 zvukových stop.  Určeno pro použití s elektronickou “mluvicí” tužkou.

Ester Stará : Když myšky šeptají – Interaktivní kniha, která rozvíjí správnou výslovnost a vyjadřovací schopnosti dětí.Zaměřuje se na hlásky K, G, H, CH, Ď, Ť, Ň, Č, Š, Ž, C, S, Z a rozlišování sykavek, funguje pouze s elektronickou tužkou

Choux : Objevujeme svět! Moře – Pojďme na pláž a taky do moře mezi vlny! Co všechno si vezmeš s sebou? Plavky, kruh a taky lopatičku na písek! Knížka plná pestrých ilustrací je vhodná pro nejmenší děti, které si díky ní procvičí jemnou mototriku – obsahuje totiž velké množství nejrůznějších pohyblivých částí a okének, které obrázky oživují

Nathalie Choux : Objevujeme svět! Farma – Objevovat svět na farmě s tímto leporelem pro nejmenší děti od jednoho roku je tak zábavné! Pevné stránky s pohyblivými prvky procvičí i jemnou motoriku

Nathalie Choux : Objevujeme svět! Les – Jak vypadá jelen se statným parožím? Co to tu voní pod listím? Nejsou to houby? Objevuj les a všechna zvířátka, která v něm bydlí. Toto leporelo pro nejmenší je díky nejrůznějším posuvným prvkům vhodné pro rozvoj jemné motoriky dítěte. Při prohlížení pestrých ilustrací se dítě seznámí s lesními zvířaty a rostlinami

Natalie Choux : Objevujeme svět! Školička – Chodíš do školky? A s kým si tam hraješ? Nebylo by fajn mít paní učitelku a kamarády ze školky i doma v knížce? V tomto leporelu s pevnými stránkami a všelijakými pohyblivými prvky si děti procvičí jemnou motoriku. Prostřednictvím pestrých ilustrací se seznámí s pravidly chování ve školce

Nathalie Choux : Objevujeme svět! 5 smyslů – Objevovat pět lidských smyslů s tímto leporelem je tak zábavné! Díky čemu vidíme? Čím ochutnáváme? Co je to sluch a co hmat? Stačí jen vložit prstík do správného otvoru a lehce vysunout, zatáhnout nebo otočit ve směru šipky a hned bude váš malý objevitel znát odpovědi. Leporelo je určeno pro nejmenší děti od jednoho roku a má pevné stránky s posuvnými a otočnými prvky, a tak si naši nejmenší mohou při prohlížení a poznávání jednotlivých smyslů procvičit i jemnou motoriku

34. týden 2021

Václav Dvořák : Písečníci a bludný asteroid – Tomáš Nebula se z primitivní planety Písečnice dostane na výzkumnou kosmickou loď a je přijat na vesmírnou akademii. Dobrodružný sci-fi román pro děti od 9 let.

Neal Shusterman : Zvon – Závěrečná část dystopické trilogie, v níž lidstvo ve světě podmaněném smrtí může být nakonec zničeno bytostmi, které si samo vytvořilo.

Sandrone Dazieri : Otec musí zemřít – Dante Torre je jeden z nejlepších italských analytiků. Dětství strávil zavřený v silu, kde ho věznil muž přezdívaný Otec. Z hrůzného zážitku si odnesl klaustrofobii, ale i vynikající pozorovatelské schopnosti. Když je s policistkou Colombou Caselliovou přizván k vyšetřování vraždy, při níž zmizel syn oběti, pochopí – Otec je zpět a nemůže se dočkat shledání se svým dávným vězněm. Dokáže se Dante postavit strachu a zachránit chlapce před děsivým osudem?

Dagmar Digma Čechová – Vanda si připadá jako dostatečně pragmatická žena a kartářku navštíví bez větších očekávání. Nic z toho, co uslyší, ji přece nemůže ovlivnit. Jenže přesvědčivý a dramatický výklad jí převrátí život naruby. Obavy z prorokovaných bolestivých ztrát mění sebevědomou ženu v ochromenou loutku. Pilíře jejího světa se začínají hroutit jako domeček z karet. Dá se to zastavit a lze změnit trasu svého osudu?

Holly Ringland : Ztracené květiny Alice Hartové – Hluboce dojemný příběh mladé dívky, která se musí vyrovnávat s traumaty, která utrpěla v soužití s tyranským otcem.

Petra Stehlíková : Nasterea – Třetí část plánované fantasy pentalogie Naslouchač je návratem do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo.

Beth Good : Zima bez tebe – Po smrti milovaného přítele se Hannah ukrývá se svým smutkem před celým světem. Její nový domov – Kernowská usedlost v Cornwallu, který zdědila po babičce – je k tomu jako stvořený. Hluboký zármutek jí brzy naruší někdo, kdo má pocit, že Kernowská usedlost, ležící jen kousek od městečka Pethporro, by měla patřit jemu. Raphael Tregar, nepředvídatelný muž se špatnou pověstí, se Hanně rychle dostane pod kůži. Navíc Hannu dostihnou babiččina tajemství z dávné minulosti a cítí se ztracenější a opuštěnější než kdykoliv předtím. Blíží se zima a začíná být víc než jasné, že Vánoce už sama trávit nebude…

Aly Martinez : Psáno s lítostí – Hadley nečekaně otěhotní po sexu na jednu noc. Caven by si nikdy nepomyslel, že se jeho život ve vteřině obrátí naruby, dokud nenajde na prahu ležet miminko, zachumlané v tenounké dece, a dopis, v němž se píše, že má dceru. Netrvá dlouho a Caven si život bez malé Rosie nedovede představit. To jediné, čeho se bojí, je, že se matka jeho dcerky vrátí a bude ji chtít zpátky. Protože to, co provedla, se nedá omluvit… nebo ano?

33. týden 2021

Jenny Colgan : Knihkupectví u jezera – Knihkupectví u jezera je volným pokračováním Pojízdného krámku snů. Je to příběh o naději, víře, lásce a o tom, že štěstí může člověk najít i tam, kde by je vůbec nečekal

Anne Jacobs : Panský dům. Návrat – Závěr čtyřdílné ságy o německé průmyslnické rodině a služebnictvu z jejich domu.

Andrew Mayne : Dívka pod hladinou – Americká Florida není jen rájem pro movité důchodce, i zde žijí zkorumpovaní politici, perou se špinavé peníze a řádí drogové gangy. Policejní potápěčka Sloan se ocitne v nebezpečí, když se náhodně stane svědkem vraždy mladé dívky.

Ellison Cooper : Až na kost – Ve Washingtonu se ztratí autobus plný středoškoláků a neurovědkyně Sayer Altairová musí dopadnout viníka, s nímž ji pojí její vlastní minulost.

Lisia Ballantyne : Malá lhářka – Psychologicky laděný thriller o muži a jeho nezletilé studentce, která ho falešně obviní ze sexuálního zneužívání.

Alexander Stainforth : Falešná společnice – Milostný román z 19. století, v němž se mladá žena vzbouří proti společenským konvencím a dělá vše pro to, aby unikla sňatku.

Helen Fields : Dokonalá smrt – V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu ale nevěří Ava Turnerová, před nedávnem povýšená na jeho místo. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.

Katarína Gillerová : Dívka v zrcadle – Hotely, koncertní sály, ustavičné cestování. Vyrůstat s rodiči muzikanty nebylo pro Olivii zrovna snadné. Její dětství bylo sice plné zážitků, ale zato jí chyběly kamarádky a pocit, že někam patří. Ten pozná až v dospělosti díky rodině svého přítele Jonáše. Pak ale do jejích poklidných dnů nečekaně zasáhne příchod nového šéfa – bývalého spolužáka, kterému kdysi zlomila srdce a on se jí za to začne mstít.

Kathryn Hughes : Klíč – Zdravotní sestra Ellen Crosbyová nastoupí do nemocnice pro duševně choré. Přestože netuší, co ji zde čeká, je plná energie a naděje, že bude pomáhat potřebným. Když pozná mladou ženu, kterou do ústavu přivezl její otec, netuší, že již brzy ji čeká rozhodnutí, které jim navždy změní život.

  1. týden 2021

Holly Jackson : Hodná holka, zlá krev – Další díl série young adult krimithrillerů, ve kterém se čerstvě dospělá Pipa Fitz-Amobiová vydává po stopě zmizelého spolužáka.

Tracy Rees : Milostný dopis – Mnohovrstevnatý román odehrávající se během 30. let 20. století v Anglii mezi společenskou smetánkou.

Má mě ráda, nemá mě ráda – Antologie z edice Česká povídka sdružuje krátké prózy deseti současných českých autorů s tématem milostných pochyb a trápení.

Amber Garza : Chci tvůj život – Syn Kelly Medinové odešel už před rokem na univerzitu a ona se cítí úplně sama. Navíc zjistí, že se do města přistěhovala žena, jež se shodou okolností jmenuje také Kelly Medinová. Tahle její mladší verze Kelly připomíná minulý život, který je nenávratně pryč. Kelly nedokáže svou jmenovkyni vyhnat z hlavy. Pořád myslí na ni a na jejího malého chlapečka. Nemůže si pomoct a sleduje ji: v samoobsluze, v tělocvičně i na sociálních sítích. Když na sebe narazí před pediatrickou ordinací, není to náhoda, ale je to začátek nového přátelství. Jenže není vše tak, jak se zdá, a když jedna Kelly zmizí, ta druhá o tom možná něco tuší

Anna Staňková a Kateřina Šizlingová : Kukačky – Knižní podoba televizního seriálu o dvou rodinách, jejichž děti byly omylem zaměněny v porodnici.

Patricia Gibney : Nebezpečná místa – Když se v otevřeném hrobě najde tělo mladé ženy, je k němu přivolána inspektorka Lottie Parkerová, která si klade otázku, zda to není nedávno zmizelá Elizabeth Byrneová. Jenže to není jediná žena, která se pohřešuje. V Ragmullinu nejspíš řádí sériový vrah a nedávné skutečnosti vzbuzují podezření, zda vše nesouvisí s jedním dávným případem. Může se historie opakovat? Lottie svádí boj s časem, ale vrah je nejspíš blíže, než by se nadála. Mohla by i ona být jeho dalším cílem?

Heidi Perks : Vrať se pro mě – Psychologický thriller, ve kterém hlavní protagonistka Stella začne pátrat po tom, proč před pětadvaceti lety, když jí bylo jedenáct let, celá rodina narychlo a za bouřlivé noci opustila domov na ostrově Evergreen.

Sally Hepworth : Tchyně – Lucy svou tchyni poznala před pěti lety. Ačkoli se k ní Diana tehdy chovala přátelsky a zdvořile, Lucy okamžitě poznala, že nesplňuje její představy. I přesto se jí snažila vždycky zavděčit. Teď se našlo Dianino tělo a vedle něj dopis na rozloučenou. V něm se píše, že raději zemře hned, než aby sváděla únavný boj s rakovinou. Jenže při pitvě se žádná rakovina nenajde. Místo toho patolog odhalí stopy jedu a dušení. Navíc je zřejmé, že každý člen rodiny něco tají. Ale co? A kdy už konečně všechno to tajnůstkaření skončí?

Owens, Delia : Kde zpívají raci – Mysteriózní román zasazený do divoké jihoamerické přírody, ve kterém se záhada vraždy mladého muže snoubí s příběhem opuštění, i zoufalého hledání lásky.

Charlie Gallagher : Zabije tě – Grace Hughesová leží zkopaná na podlaze koupelny a snaží

se popadnout dech. Už nemůže ignorovat prostou pravdu: musí odejít, jinak ji její násilnický partner zabije. Grace je vězněm ve vlastním domě, má však plán, jak se osvobodit. Pomůže jí seržantka Maddie Ivesová. Ta momentálně pracuje v týmu, který se specializuje na pomoc obětem domácího násilí. Jenže netuší, že žena k ní nebyla zcela upřímná a vše je mnohem horší, než se na první pohled zdá. Grace běží čas. Musí utéct, jinak zemře.

Markéta Harasimová : Černá vdova – Módní návrhářka Edita žije od smrti manžela jen se svým psem a postupně začíná vnímat zrychlené tikání biologických hodin. Její osud změní setkání s charismatickým Ondřejem, do kterého se bezhlavě zamiluje. Mladá žena přijímá nabídku k sňatku a věří, že konečně přijde i vysněné dítě. Čeká ji však tvrdé prozření. Z partnera se krátce po svatbě vyklube násilník, který se neštítí žádné krutosti. Edita, plná ponížení a studu přede všemi pečlivě tají domácí násilí a marně hledá cestu z bludného kruhu. Jako podnikatelka je soběstačná i úspěšná, ale v soukromí se mění v submisivní a vystrašenou bytost. V jednu chvíli sice najde sílu k odporu, ale dochází k tragické konfrontaci a Edita svého muže zabije. Noční můra však nekončí, a teprve teď paradoxně nastává skutečný boj o život…

Donato Carrisi : Hypotéza zla – Další případ s policistkou Milou Vasquezovou v hlavní roli. Tentokrát řeší záhadu několika pohřešovaných osob, které se po letech začaly zničehonic vracet. A něco je hodně změnilo…

25. týden 2021

Laura Kneidl : Nedotýkej se mě – Romance německé autorky, jejíž hrdinka začíná v Americe nový život, včetně nezbytné nové lásky.

Irena Obermannová : Babička – Knížka o stárnutí, mládnutí a sexu. Nová Irenina kniha je jejím návratem k původní Obermannové, autorce bestseleru Deník šílené manželky, který byl také zfilmován. Ve svém novém románu se tak navrací k tomu, v čem je nejsilnější – ke sdílení silných ženských emocí, tabuizované pocity nevyjímaje a hlásí se i k odkazu Boženy Němcové, jak dává tušit už sám název

Anne Jacobs : Nebe nad Kilimandžárem – Sny hlavní hrdinky se promění ve skutečnost ve chvíli, kdy poznává staršího muže, do kterého se zamiluje. Její budoucí manžel vlastní obchůdek s exotickým kořením, a naivní Charlotta se domnívá, že s takovým mužem povede zajímavý život. Opak je ale pravdou. Ironií osudu se Charlotta vydává s manželem na cesty, aby unikla veřejnému zostuzení a mohla někde začít žít nový život.

Lucy Score : Na vlásku – Co se stane, když se dva živly střetnou na jednom pracovišti, v redakci exkluzivního módního magazínu? Zdá se, že to nemůže dopadnout jinak, než že se začnou vzájemně nenávidět až za hrob. Anebo přesně naopak…

Pauline Mai : Štěstí má barvu levandule – Majitelka penzionu v Provence, stará, ale vitální dáma, měla nehodu. Její vnučka Penelope urychleně odjíždí z Berlína, aby se o postarala o babiččin penzion. Penelope za sebou nechává nevydařený vztah s nespolehlivým partnerem a naštvaného šéfa, který jí následně dá výpověď. V penzionu však již čekají hosté a je potřeba se o ně postarat. Penelope udržuje penzion v chodu, pečuje o hosty, peče vynikající dezerty a její život pomalu dostává řád a smysl.

Rosamund Lupton : Tři hodiny – Anglický thriller líčí dramatický příběh ozbrojeného přepadení vesnické školy v Somersetu. Na venkově v Somersetu, ve škole, která je v obležení, se stalo nemyslitelné. Příběh vyprávějí lidé, kteří se ocitli v jádru dění, počínaje raněným ředitelem v knihovně, který nemůže pomoci svým uvězněným žákům a zaměstnancům, přes poprvé zamilovanou puberťačku Hannah, rodiče zoufale čekající na zprávy o dětech, šestnáctiletého syrského uprchlíka, který se pokouší zachránit svého mladšího bratra, policejní psycholožku snažící se odhalit totožnost střelců, a konče žáky, kteří nalezli útočiště ve školním divadle

Angela Marsons : Dětské duše – Další případ inspektorky Kim Stoneové, která tentokrát rozplétá složité příčiny a okolnosti brutální vraždy dětské psycholožky.

Harriet Tyce : Všechny tvoje lži – Sadie Roperová je po rozpadu manželství odhodlaná začít se svou dcerou znovu. Nová čtvrť, nová práce, nová škola. Jenže nic nejde podle plánu. Její dcera mezi nové spolužáky nezapadne a sama Sadie mezi ostatní matky taky ne. Jako by tady nebyly vítané. Nakonec se zoufalé Sadie přece jenom podaří spřátelit s neoficiální vůdkyní zdejších matek. Bohužel netuší, že ačkoliv jsou její přátelé nablízku, nepřátelé jsou ještě blíž…

Aleš Novotný : Zvěsti – Nevlastní bratři Kryštof a Tomáš nedovedou najít společnou řeč, Karin pochybuje o lásce ke svému majetnickému příteli, Julián se trápí nevěrou rodičů, Matyáš tají před ostatními svůj vztah, a Daniela se jen snaží zapomenout… Před půl rokem bylo v nedalekém lomu nalezeno tělo jejich spolužáka Erika. Policie se přiklonila k vraždě, pachatele ale nedopadla. Nešťastná událost se ze všech nejvíc podepsala na Erikově bratrovi Matyášovi. Když dojde ve městě k další tragédii, nikomu není jasné, zda se tentokrát jednalo o nehodu, či neúspěšný pokus o další vraždu.

22. týden 2021

Rachel Caine  :Velká knihovna. Z ohně a papíru – Jess Brightwell už zjistil, že velkolepá sláva Velké knihovny je jen iluze, která maskuje temnotu a zlo. Jeho život se nenávratně změnil. Musí v Knihovně sloužit jako voják, přišel o nejlepšího kamaráda, a dívka, kterou miluje, má navždy zůstat zavřená v Železné věži. Jess a jeho spojenci se však nehodlají vzdát..

Kristína Pavelková : Život v jeho stínu -Na začátku má Hana milujícího manžela, společenský status i peníze. Má všechno – alespoň si to myslí. Ale navzdory bohatství neztratí vlastní tvář a založí nadaci na pomoc nemocným dětem. Po několika přesně mířených životních ranách však ztratí všechno. Musí padnout až na samé dno, aby se znovu dokázala postavit. Když se jakžtakž sebere, přicházejí další trpká odhalení. Podaří se Haně vzepřít se nepřejícímu osudu a začít znovu? Zvládne bojovat ve světě, ve kterém vládnou peníze? Má vůbec naději být ještě někdy šťastná?

Jackie Ivie : Láska přes oceán – Kameron Ballan, dědic skotského vévody Ballanclairea, nechová k otcovým titulům a úmluvám žádnou úctu. Když je tedy kvůli svému poslednímu prohřešku vyslán do Ameriky, kde má uklidnit bouřící se kolonie, je připraven osvědčit se jako rozhodný, cílevědomý muž, nikoliv jako loutka

Tamara McKinley : Slibuji ti, Annabelle -Přehnaná otcova přísnost donutí mladičkou Annabelle utéct z domova do Paříže. Tady prožívá nádherně bezstarostný čas, bohémská atmosféra města jí učaruje a navíc zde potká osudovou lásku, charismatického malíře Henriho.  Do jejich životů krutě zasáhne válka. Henri odjede na frontu, Annabelle nemá peníze na vlastní obživu a ještě k tomu čeká dítě

C.E Tobisman : Pochybnost – Caroline Audenová bývala hackerkou, dnes je z ní čerstvě dostudovaná právnička. Jejím prvním úkolem je dokázat souvislost mezi novou modifikovanou potravinou a selháváním ledvin u lidí. Mnoho lidí je ohroženo na životě a ani ona není v bezpečí…

Paul Finch : Stalkeři – Detektiv seržant Mark Heckenberg vyšetřuje podivné zmizení osmatřiceti žen. Každá z nich vedla spokojený život, než beze stopy zmizela. Podivné okolnosti i počet obětí Heckenberga znepokojují, ovšem jeho nadřízení mají na celou věc odlišný pohled. Chtějí případ odložit …

Michelle Frances : Přítelkyně – Laura má zdánlivě všechno, co si může přát. Úspěšnou kariéru, bohatého manžela a pohledného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry a bezhlavě se do ní zamiluje. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá?

Ovečka Shaun jede na dovolenou – Příběh začíná na farmě, kde každodenní život všech obyvatel narušila nečekaná zpráva. Cestovní kancelář OV-CESTOVKA pořádá zájezd k moři. Tuto příležitost si nemohou nechat ovečky ujít, vidina velkého dobrodružství a zábavy je lákavá..

Ovečka Shaun cestuje kolem světa – Oblíbená filmová a seriálová hrdinka Ovečka Shaun se vrací ve druhém díle neuvěřitelně zábavné trilogie pro nejmenší, tentokrát pod názvem Ovečka Shaun cestuje kolem světa. Jak titul knihy sám napovídá, s hlavní hrdinkou zažijí čtenáři velká cestovatelská dobrodružství a věřte, že s touto knížkou zapomenou děti i rodiče na nudu a opět si procvičí svůj bystrý zrak a postřeh. I nyní je hlavním úkolem dětí najít na každé dvojstraně tu jedinou Ovečku Shaun s kudrnatou chocholkou

Ovečka Shaun oslavuje – Jsou Vánovce, a tak ovečka Shaun pozvala na oslavu všechny svoje jmen-ovce: Beranovy i Beránkovy, Skopovy i Skopečkovy z dalekého Klín-ovce, ležícího za ovceánem. A prišel taky dovcent Ovčáček v rádi-ovce. Program byl pestrý: hrály se Bééééthovenovy sonáty a promítaly filmy Govcilla a Mlčení jehňátek..

21. týden 2021

Emily D. Beňová : Dotek touhy – Molly bude dědit jen za podmínky, že se vdá za bohatého muže na úrovni. Je ale po ruce jen jeden, kterého jí vybrala matka a kterého by si Molly nevzala za nic na světě. Jedno řešení však existuje…

Jana Benková : Musíme zůstat spolu – Ambiciózní Simona sice pracuje v dámském týdeníku Styl, ale nebrání se ani složitým případům, kvůli nimž musí odložit i letní svatbu s milovaným Oliverem, tudíž se vdává v zimě a v hektickém stylu. “Zuřivá reportérka” se též zaplete do kauzy spojené s uprchlíky a mířící až na ministerstvo, aby nakonec poznala, že “opravdové štěstí do života může přinést pouze láska.”

Tony Parsons : Dívka v ohni -Další příběh s konstáblem londýnského policejního sboru Maxem Wolfem, který se tentokrát ocitne uprostřed konfliktu mezi teroristy a vrahem, jehož inspirují ke zločinu náboženské motivy

Eva Hrašková : Rande s tchyní – Alena Naďová, navzdory skvělým jazykovým schopnostem, začíná svoji kariéru za katedrou. A nestávkuje. Na první pohled ideální vztah s Dušanem Petrovičem má mnoho nedostatků, před kterými si zakrývá oči. Ten největší je, že ještě nikdy neviděla jeho rodinu. Dlouho očekávaná návštěva jeho rodičů se ale mění v lavinu útoků, obvinění a intrik. Právě první setkání rozehrává nepříjemnou hru – novodobý trojúhelník. Trpce směšný příběh, ve kterém nikdo nikoho nechce dostat do postele. Právě naopak. Alenin osud drží pevně v rukou její potencionální tchyně a tahá za nitky vedoucí k těm nejhorším zbraním. Vyvázne z trojúhelníku někdo bez újmy na zdravém rozumu?

James Patterson a Maxine Paetro : Pastýř – Pátrání po dvou zločincích zavede detektiva Jacka Morgana do města hříchu Las Vegas, které přitahuje lidi všeho druhu a především ty, kteří mají co skrývat. Skvělé místo i pro lukrativní byznys Lestera Olsena. Obklopuje se kráskami z celého světa, nebývale je rozmazluje v luxusních restauracích a na večírcích – ale nic není zadarmo, dívky musí za své štěstí platit cenou nejvyšší

Alexander Stainforth : V zajetí vášně – Když se Sophie provdala za hraběte Jasona Dashwooda, svou lásku z dětství, myslela si, že bude tou nejšťastnější ženou pod sluncem. Její naděje však brzy vyprchaly. Jason totiž není žádný anděl… Nejenže má milenku, dokonce ji pozval i na svatební obřad a domluvil si s ní dostaveníčko, až si odbude manželské povinnosti. Okamžitě jí tak dochází, že tento svazek nebude procházkou růžovým sadem. Je odhodlaná svést s Jasonem válku a nic mu nedarovat. Ani Jason není ze Sophie nadšený. Miluje lady Grace. A nelituje ničeho víc než sňatku s protivnou, nevychovanou a umanutou Sophií. Ale musí se spolu naučit žít, jinak se vzájemně zničí…

Agnes Ravatn : Ptačí tribunál – Po veřejném skandálu opustí televizní moderátorka Allis Hagtornová svého partnera a práci ve městě a dobrovolně se vydá do vyhnanství v odlehlém fjordu. Brzy se ale ukáže, že její nová práce není tak docela tím, co čekala. Ani její tichý, nevrlý zaměstnavatel, čtyřicátník Sigurd Bagge není tak starý, jak předpokládala. Zatímco čekají, až se Sigurdova žena vrátí z cest, jejich tichá a neklidná setkání se rozvíjejí v podivně obsesivní vztah a začíná být zřejmé, že pokání za minulé hříchy nebude stačit

20. týden 2021

Helen Fields : Dokonalá kořist – Případ z krimisérie o skotských vyšetřovatelích Callanachovi a Turnerové. Sériový vrah s nimi hraje hrůznou hru…

B.A. Paris :  Dilema – Rodinné drama plné přetvářek a tajemství. Livia se chystá na velkolepou oslavu svých čtyřicátých narozenin, a netuší, že její manžel Adam před ní tají zdrcující zprávu. Ani Adam ale netuší, že Livia před ním něco skrývá.

Laura Marshall : Žádost o přátelství – Psychologické drama ze života paranoidní ženy konfrontované s neuvěřitelným činem, jehož se dopustila jako zoufalá teenagerka.

Lisa Regan : Mizející dívky – Detektivní thriller, v němž vyšetřovatelka Josie Quinnová pátrá po sadistickém pachateli, který v poklidném městě unáší mladé dívky.

Peter May : Tichá smrt – Kriminální thriller o španělské policistce, kterou pronásleduje a ohrožuje nebezpečný zločinec.

Jarmila Pospíšilovlá : …a naposled konvalinky – Román o rodinných tajemstvích, důstojném ukončení života i o propojení dvou žen rozdílných generací.

Naďa Horáková : Korálky z klokočí – Detektivní román české autorky odkrývá tíživá tajemství jedné vesnice včetně několika místních rodin. Eliška Fibichová přijíždí do obce, kde prožila dětství, aby v rámci své doktorandské práce uspořádala místní archiv. A zdá se, že její příjezd probouzí k životu stará a téměř zapomenutá tajemství.

Anders de la Motte : Jarní oběť – Krimithriller oblíbeného švédského autora. Jarní oslavy magické Valpružiny noci odkryly tělo dívky, která byla rituálně zavražděna před více než třiceti lety. A dávná tragédie nekončí …

Viktorie Hanišová : Dlouhá trať – Sbírka povídek, jejichž hrdinové jsou tak či onak nuceni se zastavit a zamyslet uprostřed “dlouhé trati” svého životního závodu

Marek Eben : Myšlenky za volantem – Kniha Marka Ebena představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014-2020

Maureen Johnson : Bílá past – Ellinghamská akademie je snad prokletá. Už tu zemřeli tři lidé. Všichni tři byli na špatném místě ve špatnou dobu. Přesně v okamžik Stevieina největšího triumfu… už ví, kdo jsou Křiváci. Vyřešila největší případ celého století. Tedy aspoň si to myslí. Zrovna teď se toho kolem ní děje tolik, že je těžké soustředit se na minulost. Pak ale přijde obrovská sněhová bouře, což je samozřejmě pro Stevie ten správný okamžik udělat nějakou hloupost. Je čas zůstat v horách a čelit bouři – a vrahovi.

Samanta M. Bailey : Na pokraji sil – Jeden krátký moment na nástupišti navždy změní dva osudy. Ve zlomku vteřiny se Morganin život obrátí vzhůru nohama. Neznámá žena jí vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak. Morgan ji nikdy předtím neviděla, a nedokáže pochopit, co donutí člověka k tomu vzdát se vlastního dítěte a takovýmto způsobem spáchat sebevraždu. Když Morgan vyslýchá policie, dozvídá se, že žádný ze svědků nepotvrdil její výpověď. A jakmile vyšetřovatelé zjistí, že sama dlouho touží po dítěti, stává se okamžitě podezřelou. Aby dokázala svou nevinu, snaží se zjistit, co žena dělala v posledních dnech svého života. Pomalu jí začíná docházet, že Nicole Markhamová věřila, že jsou ona i její dítě v nebezpečí. Teď by mohlo to samé hrozit i Morgan..

Marie Lacrosse : Vinařství. Nový začátek – Manželství služebné Ireny a bohatého dědice Franze mělo být sňatkem z lásky. Ale po hrozném odhalení Franzova otce opustí těhotná Irena milovaného ženicha bez slůvka rozloučení. V osamění přivede na svět malého syna a nastoupí do práce jako dělnice v jedné z textilních továren. Pracovní podmínky jsou tam příšerné a Irena musí dřít do úplného vyčerpání. Potom se však seznámí s charismatickým dělnickým předákem Josefem, který jí poskytne zázemí a dodává sílu. Přestože Irena stále ještě miluje Franze, naváže s Josefem milostný vztah. Ale dokáže ztrátu Franze opravdu překonat?

Marie Lacrosse : Vinařství. V bouřlivých časech – Román, odehrávající se v druhé polovině devatenáctého století v Alsasku, zachycuje život měšťanské společnosti na pozadí německo-francouzské války. Úvodní část rozsáhlé ságy o událostech v rodině úspěšného obchodníka s vínem.

19. tdýen 2021

Katarína Gillerová : Jen trochu lásky – Proč Evženii všichni opouštějí? Vyrůstala bez rodičů a teď od ní odešel manžel i její mladší sestra. Únik před samotou Evženie hledá v cizích rodinách, kde hlídá děti a zjišťuje, že nejen ona před druhými skrývá tajemství. Ve vzpomínkách se vrací hluboko do minulosti. Leží příčina osamění v dobách, kdy ji zajímali víc kamarádi než rodina? Její život by mohl být o tolik snesitelnější… stačilo by jen trochu lásky.

Anne Jacobs : Kavárna u Anděla. Dcery naděje – Poslední část volné trilogie o kavárenské dynastii se odehrává na sklonku padesátých let ve starobylém lázeňském městě na břehu Rýna.

Haylen Beck : Najdu tě – Dramatický thriller přináší příběh dvou žen, které mezi sebou vedou nelítostný souboj o malého chlapce. Obě se totiž považují za jeho skutečnou matku a každá uplatňuje toto přesvědčení svébytným způsobem.

Hannah Sunderland : Skoro úplně normální – Matildě „Effie“ Heatonové se v životě nic nedaří. Zatímco její kamarádky budují kariéru a oslavují zásnuby, Effie stále bydlí u rodičů a po večerech brečí nad lahví vína, protože další z jejích Tinderových rande skončilo katastrofou. Effie na svém životě miluje jen jedinou věc, a tou je její práce v knihkupectví. Tam se může ztratit v cizích příbězích a zapomenout na chvíli na své trable. Effie se ve všech ohledech považuje za ztroskotance… a pak potká Thea. Ani on není dokonalý, společně jim to ale docela funguje, dokud se neukáže, že Theo před Effie něco skrývá…

Felix Francis : Krize – Detektivka z dostihového prostředí, kde se pátrá po příčině zničujícího požáru v důležitých stájích.

Lisa Regan : Dívka beze jména – Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť?

Dagmar Digma Čechová : Nemusíš! – Ty dvě snad nemohou být rozdílnější, a přesto je něco spojuje. Kateřina ví, že by po dvaceti letech manželství měla ten plíživý pocit prázdnoty už kvůli dětem ignorovat a nějak tu druhou půlku života doklepat. Nemůže přece riskovat vše kvůli zapovězeným touhám a potřebě cítit, že skutečně žije. Marie rozhodně hodlá dokončit studia a splatit morální dluh rodičům. Přestože ví, že tak ztratí víc než jen pár let svého mládí. Obě ženy bojují se zakořeněným pocitem zodpovědnosti za ostatní i očekáváním okolí. Je sobecké chtít naslouchat vlastnímu srdci? Co když samy sebe můžou najít jen mimo zajeté koleje?

Penelope Bloom : Její třešničky . Pekařka Hailey si muže drží od těla, nejspíše proto, že z jejího prvního přítele se vyklubal odporný stalker. Fakt, že je v pětadvaceti ještě pannou, je pro její blízké důvodem k neustálým vtípkům a rýpání. Jednoho dne do jejího pekařství nečekaně vtrhne pohledný milionář a koupí si třešňový koláč; událost, která navždy změní tichý Hailein život.

Penelope Bloom : Jeho banán – Reportérka Natasha dostane za úkol nastoupit v přestrojení za stážistku do známé společnosti a odhalit jakékoli nečestné praktiky, které by mohly být spojeny s jejím šéfem Brucem Chambersem. Poté, co Natasha před pohovorem omylem sní jeho banán, jí Bruce nabídne místo stážistky a zamýšlí ji svou přísností potrestat za její přečin. Brzy se mezi nimi probudí vzájemná sexuální přitažlivost. Jejich začínající vztah je však ohrožen, když vypluje na povrch pravda o skutečné totožnosti Natashi.

Kateřina Dubská : Malé zázraky – Dvanáct povídek Kateřiny Dubské vás vezme do světa, který znáte, ale občas na něj zapomínáte. Do světa rozhodnutí, která dokážou změnit nezměnitelné. Je to dvanáct opravdových příběhů, dvanáct příběhů lidí, které autorka potkala a kteří jí vyprávěli o situacích, jež se mnohdy zdály neřešitelné. Jsou to příběhy o životě, lásce, smrti, minulosti a o tom, že stačí jen trochu změnit úhel pohledu a rázem je vše možné

Jojo Moyes : Jako hvězdy v temné noci – Romanticky laděný příběh se společensko-kritickým podtextem o několika ženách, které se společně vzepřou celospolečenskému předpokladu o životě ženy ve 30. letech 20. století na americkém venkově.

Lucie Faulerová : Smrtholka – Psychologický román výrazné české autorky, jehož hrdinka se vyrovnává s několika tragickými rodinnými událostmi a snaží se najít jejich příčinu. Cestu vpřed však nelze zvládnout bez ohlédnutí.

Jakuba Katalpa : Zuzanin dech – Román výrazné české autorky je dramatickou výpovědí o koncentračních táborech i o proměnách malého města a lidských charakterů během protektorátu a krátce po něm

18. týden 2021

David Urban : Výjezdovka – Kriminální příběhy, založené na vlastních zkušenostech autora z práce v policejní výjezdové skupině.

Jan Bauer : Královská štvanice – Mladičký a divoký Jan Lucemburský, který nedávno nastoupil na český trůn, musí čelit nepřízni a aroganci české šlechty. Ve snaze naklonit si české panstvo uspořádá hon na Křivoklátě. Poté, co je zabit lovčí, se kterým si král v předvečer honu záměrně vyměnil plášť, je povolán královský soudce Melichar. Se svým pomocníkem Božetěchem musí rozhodnout, zda opravdu někdo usiloval o život samotného panovníka či šlo jen o soukromé vyřizování účtů mezi účastníky lovu.

Táňa Keleová-Vasilková : Julinčina pekárna – Klára je svobodná, bezdětná čtyřicítka, ale její život je přesto naplněný. Láskou, přátelstvím a sny. Těmi, co se jí zdají v noci, a těmi, které sní ve dne.

Kimberly McCreight : V dobrém i zlém – Thriller o mladé právničce, která se ujímá případu svého přítele, obviněného z vraždy své manželky

Rebecca Serle : Za pět let – Román americké autorky o dvou rozdílných přítelkyních. Příběh lásky plný radosti i žalu, příběh o síle věrnosti, přátelství a nevyzpytatelné povaze nelítostného osudu.

Helen Fields : Dokonalé stopy – Inspektor Luc Callanach sloužil u Interpolu, nyní však začíná znovu. Chce obstát před svými novými kolegy v čele se svéhlavou a sympatickou Avou. Luc a Ava řeší případ vraha, který si s policisty hraje a často napíná jejich nervy k prasknutí. Když uprostřed Skotské vysočiny lehne popelem tělo známé právničky Elaine Buxtonové, policie ji může identifikovat jen podle zubu a kusu zkrvaveného šátku. Patří však tělo skutečně Elaine? A pokud ne, čí je ono tělo, jež shořelo? Spousta otázek pro Luca a Avu. Vrah se zvráceným smyslem pro humor má navíc před nimi velký náskok.

Lucy Clarke : Pozvala mě dál – Psychologický thriller o spisovatelce, která při návratu do pronajímaného domu zjistí, že se v něm cosi změnilo. Má pocit, že ji někdo sleduje a nechává v domě podivné stopy. A navíc ji tíží temné tajemství z minulosti…

Marie Lamballe : Maják na útesech – Romantický příběh ambiciózní Susanne, která žije spokojený a velmi naplánovaný život, dokud jí do něj nezasáhne tragická okolnost, která jej navždy změní.

Alena Mornštajnová : Listopád – Román vypráví příběh dvou žen ve světě, ve kterém události listopadu 1989 místo kýžené svobody přinesly jen tvrdší diktaturu. V noci z dvacátého šestého na dvacátého sedmého listopadu roku 1989 vyvlekli vojáci ve všech zemích Varšavské smlouvy muže a ženy ven z jejich domovů jen v pyžamech a nočních košilích a spoutané je naložili do vojenských transportérů. Jednou z těchto žen je i Maja, která tak ze dne na den přijde o manžela i dvě malé děti. V ženské věznici jí naději dodávají jen dopisy, které píše své dceři Leničce. V nově zřízené “ozdravovně” mezitím vyrůstá malá Magda. Tu rodičům odebrali, aby se v dospělosti přidala k nové generaci komunistických kádrů. Jejich příběhy k sobě mají velmi blízko, dokáží si ale k sobě najít cestu?

František Šmehlík : Slyšet jeleny zpívat – V horské osadě v Beskydech je nalezena brutálně zavražděná dívka. Vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Šéf ostravské mordparty Miroslav Lada rychle dojde k přesvědčení, že vrahem musí být někdo z místních. Jeho tým i s novým operativcem Romanem Nitkou rozplétá vztahy mezi sousedy a souvislost s drogovým byznysem. Postupně se seznamují se všemi obyvateli osady. Do vyšetřování se brzy začnou promítat osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý jinou motivaci k dopadení vraha. Dokážou se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu?

Angela Marsons : Mrtvé vzpomínky – Smrt mladého narkomana v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.

Jodi Picoult : Nejsem jako vy – Psychologický román s detektivní zápletkou vypráví příběh autistického mladíka, který byl obviněn z vraždy své lektorky.

Karin Lednická : Šikmý kostel 2 – S Barkou, Ludwikem, Julkou a dalšími hrdiny trilogie Šikmý kostel se setkáváme vzápětí poté, co jsme je v závěru prvního dílu opustili. Zatímco ve zbytku nově vzniklého Československa nastávají zlaté časy, v Karvinné – jak se nyní město jmenuje – se stále velmi silně projevují důsledky předešlého dramatického dění. Prosakují do všech oblastí života. Ne vždy v dobrém

6. týden 2021

Marian Kechlibar : Zapomenuté příběhy 4 – Čtvrté pokračování série Zapomenutých příběhů, tentokrát speciál s podtitulem Pověšen za krk, dokud nezemřeš. Zastavíme se u třinácti kapitol z britských dějin. Spojujícím prvkem všech kapitol je skutečnost, že jejich hrdinové a antihrdinové čelili katovi.

Neal Shusterman : Bez šance – Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál… rozpojení. Jedinou šancí je útěk.

Viktor Dyk : Krysař – Příběh o lásce, zradě a lidské hamižnosti, ale také o naději, která se může objevit i v nejzoufalejší situaci. Je to unikátní zpracování staré německé legendy.

Bianca Bellová : Sentimentální román –    Oba protagonisté románu pocházejí z disfunkčních rodin, a to poznamenává celý jejich další život. Po patnácti letech odloučení se setkávají a mají tak šanci začít znovu. Musí však vybojovat bitvu s přízraky vzpomínek, které na ně stále útočí.

Michael Ende : O Snožroutkovi – Princezna Dřímalka, dcera krále Ospálkova je na tom stejně. Nepomáhají ani mudrci z celé země, proto začne sám pan král pátrat po celém světě po nějakém léku, který by princezně pomohl. Nakonec najde na opačném konci světa mužíčka Snožroutka, který všechny zlé sny jednoduše zbaští. A zbaští je všem, kteří ho pozvou speciálním zaříkávadlem.

Atticus : Pravda o zázracích – Třetí sbírka romantické poezie od bestsellerového autora a instagramového fenoménu Atticuse.

Markéta Lukášková : Vlaštovka v bublině – Bára Vlaštovková je upoutaná na lůžko, ztrácí vzpomínky a nekomunikuje. Po medikaci se vzpomínky zmateně vracejí. Na roky, kdy se zamilovala, vdala se a měla děti, pak se ale s manželem rozešla a nyní by to moc chtěla napravit.

Antonín Mazáč : Nezbytná opatření – Detektivní román, jehož hrdinou je policejní odborník v oboru fonetiky, jenž se v rozporu se svou mírumilovnou specializací dostane do smrtelného nebezpečí.

Lucinda Riley : Motýlí pokoj – Romantický příběh několika žen z jedné rodiny, které se v různých životních etapách setkávají se svými osudovými muži.

Kelli Estes : Dívka, která psala na hedvábí – Inara Ericsonová najde v domě své zemřelé tety neobyčejný kus hedvábí, pokrytý složitou výšivkou. Ve snaze rozluštit význam skrytého poselství kontaktuje profesora Daniela China. Společně pak rozkrývají příběh čínské dívky Mei Lien, která do výšivek vepsala svůj pohnutý příběh

Lisa Jackson : Paranoia – Detektivní thriller populární americké autorky je příběhem mladé ženy, která pátrá po pravých příčinách a okolnostech temné události, která v průběhu dospívání navždy poznamenala její život.

Město mezi zelenými kopci – Kdy jindy číst povídky, než v létě? Zvlášť když právě léto je jejich tematickým svorníkem a na svědomí je má smetánka české prózy. Vedle oblíbeného Michala Viewegha, jehož povídka – překvapivě netypická – sbírku otvírá, zde najdeme i texty Aleny Mornštajnové, Pavly Horákové a Ivany Myškové, silné trojice ženských literárních hvězd. Léto je spíš pocitem než pouhým ročním obdobím, je to krajina dětství, toužebného vábení, je to čas, kdy se plní sny. V rozpáleném městě i u moře, v dívčím očekávání i melancholii opouštěné ženy, během revoluce v zahrádkářské kolonii nebo při přepadení banky, tam všude je rozmarné povídkové léto uzamčeno.

Anna Bolavá : Do tmy – Příběh osamělé, nemocné ženy, která většinu života zasvětila sběru, sušení a odevzdávání léčivých rostlin, má od počátku nádech apokalypsy. Děj se posouvá kupředu pomocí detailně propracovaného „plánu sběru“. Konstantou je pak úterý, výkupní den, kdy hrdinka nedočkavě navštěvuje výkupnu. I přes pomalé, zdánlivě nevzrušené tempo probublává pod hladinou podivný neklid. Rafinovaný styl nás kapitolu po kapitole vtahuje hlouběji: hlouběji do staré půdy, hlouběji do prokletí sběru bylin.

Andrew Mayne : Tejmný vzorec  – Na jednom nemocničním oddělení přijdou o své dítě nezávisle na sobě tři různí lidé. Je mezi úmrtími nějaká souvislost? Doktor Theo Cray řeší další případ, tentokrát ale nemůže používat svou geniální mysl.

Lesley Kara : Kdo o tom ví? – Psychothriller o mladé ženě, která se po léčení v protialkoholické léčebně v Londýně vrací ke své matce s vidinou, že v poklidném prostředí začne nový život. Objeví se ale kdosi, kdo zná tajemství minulosti.

Beatriz Williams, Luaren Willig a Karen White : Skleněný oceán – Úspěšná spisovatelka Sarah hledá v roce 2013 nový podnět pro další román. V pozůstalosti svého pradědečka, který byl stewardem na luxusní lodi Lusitania, nachází zajímavá fakta. Vydává se po stopách téměř sto let starého příběhu a nachází drama lásky, vášně a zrady s nečekaným rozuzlením.

Hania Allen : Tichá odplata – Detektivní román ze Skotska začíná nálezem těla, morbidně naaranžovaného za strašáka na poli.

Marie Rejfová : Kočka myši nenechá – Román z řady humorně i romanticky laděných detektivek s amatérskou pátračkou Josefínou Divíškovou. Centrem zločinu je tentokrát místní pivovar.

Petra Nachtmanová : Poslední milenka – Ženský román o uvadajícím manželství, které je náhle postaveno na hlavu objevením utajeného dítěte.

Ruta Sepetys : Mlčící fontány – Madrid, 1957. Španělsko pod nadvládou diktátora Franka zoufale potřebuje peníze, a tak láká turisty a obchodníky. Mezi nimi je i osmnáctiletý syn ropného magnáta Daniel Matheson, který chce skrze čočku fotoaparátu poznat rodnou zemi své matky. Řízením osudu potká mladou Anu, díky níž odhaluje krutou každodenní realitu Španělů, a brzy se sám ocitá v ohrožení. Zvládne ve slunném městě, jehož ulicemi se plíží stíny občanské války, ochránit své milované?

4. týden 2021

Vojtěch Matocha : Prašina. Bílá komnata – Závěr dobrodružné trilogie odehrávající se v podivné části Prahy, zvané Prašina. Je parné léto a napětí na hranicích Prašiny narůstá. Podnikatel Klement Hrouda se vrací do Prahy, aby se pomstil, a po úbočí Šibeničního vrchu obchází Krchlebani vedení záhadným Melicharem. Co nevidět davy lidí vyrazí vzhůru temnými uličkami a budou hledat stroj dávného vynálezce Hanuše Nápravníka. Zatímco se v oprýskaných domech a na prázdných náměstích v tichosti schyluje k poslednímu střetu, rozhodne se En vzít osud čtvrti do svých rukou. Jirka se vydává v jejích stopách. Podaří se mu odvážnou dívku najít, než bude pozdě?

Will Bowen : Svět bez stížností – Rady, jak si přestat neustále stěžovat a žít pozitivním životem. Příručka.

Dagmar Česká : Uteč! – Román pro ženy, ve kterém mladá hrdinka najde odvahu opustit svůj dokonalý svět, aby našla samu sebe.

Beth Morrey : Milostný příběh jednoho života – Román je postavený na vzpomínkách ženy, která rekapituluje svůj životní příběh, v němž hraje důležitou a podstatnou úlohu láska.

Anna Bolavá : Před povodní – Vilu na břehu řečovické řeky navštěvuje neznámý host. Přichází starou studnou a nepatří do suchozemského světa. Také Hanu Strnadovou přitahuje spíše svět pod hladinou než mezilidské vztahy ve městě. Nešťastně zamilovaný Jarda Vávra pozve na návštěvu Haninu bývalou psycholožku Radku Borskou, aby mu poradila s řešením komplikovaného vztahu. Doktorčino počáteční nadšení je vystřídáno rozčarováním a nutnou sebeobranou. Na pilu rodiny Vávrových chodí anonymní dopisy a dny začínají chutnat jako zkažená ryba. Řeka si žije vlastním životem, po dlouhém suchu se hladina nečekaně zvedá a vrací obyvatelům to, co do ní během zimy nerozvážně naházeli.

Jana Bernáškovoá : Jak přežít svého muže – Svobodná matka se po mateřské dovolené snaží vrátit ke své herecké kariéře a přitom také hledá novou lásku. Autorka, která je sama herečka, zasadila svůj román do atraktivního hereckého světa.

Olivia Hawker : Na hraně noci – Román inspirovaný skutečními událostmi vypráví příběh františkánského mnicha, který hledá nový smysl života na pozadí druhé světové války.

Sarah Pinbourough : Tiché lži – Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy.

Sandra Brown : Nebezpečná podoba – Tragická letecká havárie znamenala pro Avery novou šanci na vysněný život. Pomocí plastické operace ukradla totožnost jiné ženě, ukradla jí vysněnou práci, ukradla jí manžela. Toho se ale někdo pokouší zabít…

Nuala Wllwood : Den, kdy se to stalo – Hrdinka Maggie se probouzí v nemocnici z komatu a trpí amnézií. Dozvídá se, že měla autonehodu a její dcerka zemřela. Maggie odmítá tento fakt přijmout. Dožaduje se informací a setkání se svým manželem. Ten ale po pohřbu nečekaně zmizel a zametl po sobě všechny stopy. Maggie se musí postavit nastalé situaci, která ji vrátí hluboko do minulosti a vyrovnat se s ní i za cenu ztráty svobody.

Charlie Gallagher : Sleduje tě – První kniha z detektivní série s mladou ambiciózní vyšetřovatelkou Maddie Ivesovou a věčně nabručeným inspektorem Harrym Blakerem.

Tim Ayliffe : Pro vyšší dobro – Špionážní thriller z prostředí vrcholné světové politiky reflektuje především mocenský souboj Spojených států amerických a Číny.

Carol Wyer : Tajemství živých – Život mladé maminky Abigail vypadá zvenčí naprosto dokonale: má pohledného úspěšného manžela, který ji miluje, rozkošnou malou dcerku a honosný dům na předměstí. Jenomže Abigailina minulost je plná temných tajemství, která zřejmě někdo odhalil. Někdo, kdo začíná postupně ničit všechno kolem ní… a kdo nakonec unese i miminko Izzy. Vyšetřováním případu je pověřena inspektorka Robyn Carterová. I její minulost je plná tajemství, těžkých ztrát a pocitů viny. Robyn se vrací k policii po roční pauze, kdy se snažila vyrovnat se smrtí snoubence, a její první případ zprvu vypadá jen jako nevinné pátrání po pohřešovaném učiteli hudby. Jenže lidé z okolí ztraceného Lucase začínají záhadně umírat, a když Robyn vytuší, že mezi jejím případem a únosem malé holčičky existuje spojitost, pochopí, že pátrá po několikanásobném vrahovi.

Brooke Harris : Když jsi odešel – Psychologicky laděný román o křehkosti lidského štěstí a o znovunalezení naděje a síly postavit se trpkému osudu.

Alena Mornštajnová aj.: Soukromá tajemství – Jednotícím tématem titulu z edice Česká povídka jsou tajemství – v různém smyslu, různého typu a různých rolí, které hrají v životech protagonistů.

Evvžen Boček : Aristokratka u královskékho dvora – Další pokračování fiktivního deníku Marie III. z rodu Kostků, ve kterém s humorem popisuje návštěvu u nizozemské královny.

Evžen Boček : Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka – Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem, který ji žádá o ruku.. (4. v sérii Aristokratka)

Anne Jacobs : Kavárna U anděla. Osudová léta – Strhující příběh jedné kavárenské dynastie v první polovině dvacátého století.

Anne Jacobs : Kavárna U anděla. Nová doba – Strhující příběh jedné kavárenské dynastie v první polovině dvacátého století.

Jo Nesbo : Království – Do zapadlé vsi v norských horách se z ciziny vrací zdejší rodák Carl Opgard a přiváží s sebou návrh na výstavbu luxusního wellness hotelu. Jeho bratr Roy se těší, že v malém hospodářství, kde oba vyrůstali, bude konečně živěji. Jenže Carl s sebou přináší také velké problémy a jako vždy spoléhá na to, že starší sourozenec je za něj vyřeší. Udělá však Roy to, co po něm bratr žádá, zvlášť když se začíná ukazovat, co všechno mu Carl zatajil?

Felicia Kingsley : Rande na balkoně – Je vyhlášen zákaz vycházení kvůli koronaviru a obyvatelé Milána zůstávají uvězněni ve svých domovech. I tak si ale někteří najdou způsob, jak se setkávat. A tak se někdy setkají i s novou láskou.

Alice Prterson : Píseň zítřka – Tom se do Alice zamiloval hned, jakmile ji uviděl. Brzy zjistil, že život po jejím boku nebude jednoduchý, ale Alice je pro něj vším, odpovědí na každou podělanou otázku jeho života, na všechno. Takže se kousne. Alice je podle některých perfektní, ale sama dobře ví, že její život je komplikovaný a má své temné stránky. A jediné, co od něj sama chce, je zpívat. Takže přes všechny klacky, které jí okolí hází pod nohy, jednoho dne dospěje k okamžiku, kdy se zvysoka vykašle na všechny, kteří jí říkají, co a jak a kdy má dělat. Prostě půjde za svým snem a dál se uvidí

Barbora a Michaela Zindelovy : Tak daleko, tak blízko – Milostný román s částečně autobiografickými rysy vypráví příběh třicetileté Terezy, která se vydává za svou láskou z Čech do Španělska. Příběh Terezy je částečně konfrontován s poznámkami její matky, která přidává svůj úhel pohledu.

Sarah Pinbourough : Ať zemře – Thriller o prohnané druhé manželce, která pro své postavení udělá takřka cokoliv

Holly Jackson : Návod na vraždu pro hodné holky – Young adult krimithriller z prostředí britské střední školy. Odvážná dívka pátrá na svou pěst po skutečném vrahovi spolužačky.

3. týden 2021

Katarína Gillerová : Dubnové slunce – Dvě nerozlučné kamarádky, dva rozdílné světy. Ela vyrůstá bezstarostně jako jedináček, Dita naopak v početné rodině, neustále zatížena péčí o sourozence. Po letech se ale jejich situace obrátí. Ela po ztroskotání své první lásky potkává muže se dvěma dětmi a musí se uskromnit. Ditin život se změní poté, co opustí rodinu a rozhodne se žít sama. Ustojí jejich přátelství další otřes, když se v jejich životech objeví muž, do kterého byly kdysi obě zamilované?

Petra Soukupová : Věci, na které nastal čas – Život nelze naplánovat ani se na něj nedá dopředu připravit. Alice a Richard, sedmnáct let jejich společného života, dvě děti, Kája a Lola. Kájovi je třináct a začíná mít rodičů dost, Lole bude jedenáct a nejvíc ze všeho na světě si přeje psa. Nikomu se nic moc neděje, stereotyp všechno překrývá jako měkká deka. Asi to není štěstí, ale žít se v tom dá. Až do chvíle, než se objeví někdo nový. A s tím pocit, že doteď to vlastně nebyla láska. Jenže jsou rodina, a cokoliv se stane jednomu, poznamená všechny. A Kája s Lolou musí najednou řešit to, co děti nikdy řešit nechtějí. Stojí ale tahle rodina vůbec za záchranu?

Miro Frindt : Hanina hvězda – Poválečný příběh osmnáctileté Hany, která se vrací do rodného Dolného Kubína z Osvětimi.

Adrian McKinty : Řetěz – Thriller z prostředí malého městečka, v němž dochází k nevysvětlitelnému a na sebe navazujícímu řetězení únosů dětí.

C.J. Tudor : Ti druzí – Mrazivý thriller úspěšné anglické autorky. Ani tři roky po únosu dcery ji její otec nepřestává hledat. Někdo ví, co se stalo, ovšem kdo zná pravdu, tomu jde o život. Ti druzí se nezastaví před ničím…

Jiří Hájíček : Plachetnice na vinětách – Román předního českého prozaika, odehrávající se jak v kulisách jihočeského venkova, tak i v malebném prostředí Českého Krumlova, se zamýšlí nad napjatými rodinnými vztahy, lidskou osamělostí i nečekaným dotekem pozdního citového okouzlení.

Jana Poncarová : Alžběta a Nina – Román přibližuje na pozadí vřelého vztahu mezi babičkou a její vnučkou průběh mnohdy bouřlivých událostí dvacátého století, které se odehrály na neklidném území Sudet.

Lindsay Harrel : Šepot papíru a inkoustu – Romance americké autorky propojuje příběhy tří hrdinek v různých časových epochách.

Jiří Hanibal : Alej smrti – Kriminální román z polistopadového období, kdy se všichni snažili využít nové svobody a nových možností podnikání. Byla to doba příhodná k získání velkého bohatství – zvláště pro ty, kteří neměli žádné morální zábrany a neštítili se ani vraždy…

Lucinda Berry : Andílek – Mladí manželé Hannah a Christopher si adoptují zanedbanou a týranou malou holčičku. Chtějí jí poskytnout láskyplný domov. Dívka se ale upne pouze na otce a snaží se manžele rozeštvat. Hannah namísto mateřských radostí zažívá skutečné peklo.

Kathryn Taylor : V bouři – Může Lexie Cavendishová, mladá designérka, která se ujala renovace honosného sídla Dunmor Castle, Graysonovi, synovi majitele domu, opravdu věřit? Navzdory všem pochybnostem se totiž do pohledného Ira vášnivě zamilovala. A přesto cítí, že se na Dunmor Castlu musí obávat o své bezpečí. Někdo chce totiž za každou cenu zabránit tomu, aby objasnila osud své matky, která před dvaceti lety beze stopy zmizela. Je Grayson součástí těchto intrik? Když jí muž jejího života náhle vyčte, že chce připravit jeho rodinu o domov, učiní závažné rozhodnutí a sama se postaví stínům minulosti..

Michaela Klevisová : Drak spí – V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.

Romy Hausmann : Milé dítě – Hrůzný, tragický, v některých pasážích ale i křehký psychologický thriller líčí dramatický osud pohřešované mnichovské studentky.

Robert Bryndza : Mlha nad Shadow Sands – Kate Marshallová, bývalá policistka a nyní soukromá vyšetřovatelka, se svým kolegou Tristanem Harperem pátrá po záhadném mizení mladých lidí, která nějak souvisí s mlhou v okolí nádrže Shadow Sands.

Julianne Maclean : Křižovatka života – Tragická dopravní nehoda změnila doposud velmi šťastný život Abii MacIntyreové k nepoznání. Přišla o své nejbližší a musí se vyrovnat s nečekaně odhalenou skrytou pravdou o jejím doposud perfektním manželství. Najít znovu životní sílu a rovnováhu bude velmi těžké

Pamela Hartshorne : Prokletá minulost – Thriller odehrávající se v 16. století v Anglii. Příběh o kletbě, která visí nad malou Mary až do dospělosti. A prostřednictvím kamarádky z dětství se nyní vrací. Vrací se tak děsivě, až se zdá, že se skutečně naplní…

Táňa Keleová-Vsilková : Rodinné klubko – V každé rodině to vře a klokotá… láskou, ale i situacemi, které přináší sám život. Rodina je jako klubko. Klubko svázané láskou, co narůstá s přibývajícími společnými roky, prožitými událostmi, co skrývá malá i větší tajemství, bolesti i prohry. Platí to i pro rodinu Sáry a Vlada. Jejich klubko je velké, protože mají čtyři děti a pořád se u nich něco děje. Ale co když se klubko naruší? Co potom?

Brandi Reeds : Prohřešek – Psychothriller americké autorky, jehož hrdinka se pomalu propadá do psychické poruchy i do spleti děsivých rodinných tajemství.

Katečina Karolová : Zítřek ti nikdo neslíbil – Tajemný psychologický thriller mladé české autorky, jehož tři hrdinové se probouzejí po zážitku, na nějž si teprve musí vzpomenout…

Barbora Vajsejtlová : Bokovka – Milostný román, v němž autorka popisuje téměř banální případ manželské nevěry přesně do chvíle, kdy už vztah překročil únosnou mez.

50. týden 2020

Michaela Fišarová : V bříšku – Věděli jste, jak miminko prožívá dobu před svým narozením? Kdy malému človíčkovi v maminčině břiše začínají růst nehty? Kdy si už dokáže cucat palec? Nebo jak čůrá? To všechno, a ještě mnohem víc vám ve 42 kapitolách, odstupňovaných podle týdnů těhotenství, poví ta nejpovolanější osoba. Samotné miminko v děloze. A věřte, že se nebudete ani chvilku nudit!

Věra Hudáčková Barochová : Terezka a ušáček – Vyprávění o prvňačce Terezce, která dostane za vysvědčení krásný, živý dárek, čímž ji však nastanou i nové starosti a povinnosti. Knížka o Terezce a jejím králíčkovi Myšponíkovi, o kterého není jen tak jednoduché se postarat. V příběhu se děti dozví, co takový králíček potřebuje a všechno, co se Terezka musí naučit, aby se u ní měl nový kamarád dobře

Petr Stančík : Jezevec Chrujda krotí kůrovce – Chlupatý padouch tchoř Smradolf do lesa Habřince přivedl brouky kůrovce. Jezevec Chrujda má plné packy práce, aby zachránil nemocné smrky. Naštěstí mu pomáhají lasička Anička i sůvička Stáňa. A kniha strašidelných pohádek, vypůjčená od pstružice Rybany. Podaří se jim přelstít žravé kůrovce?

Michal Šanda : Rukulíbám – V dnešní době přestává být pozdrav i poděkování samozřejmostí – básničky Michala Šandy nejmenší čtenáře hravou formou seznamují se základními pojmy etikety. Na pomoc přijdou dětem zvířátka, které pestrobarevně maluje oblíbená Nikola Hoření. Kniha je určena ke společnému čtení dětí s rodiči a povede je společně k vymýšlení dalších situací, kde je správné používat zdvořilá slovíčka.

Alena Wagnerová : Cestou životem – Soubor čtrnácti povídek, mapujících okrajovou literární činnost historičky, publicistky a prozaičky Aleny Wagnerové v rozmezí pěti desetiletí.

Ivona Bžezinová : I hračky si chtějí hrát – Půvabný pohádkový příběh ze světa hraček, které si také chtějí hrát a prožívat svá malá dobrodružství, když je nikdo nevidí.

Ivona Březinová: Poušť, všude poušť – Šestice dětí se pod dohledem několika dospělých vydává na dobrodružnou cestu do tuniské pouště. Sahara se jim zpočátku ukazuje ve své exotické kráse, ale plánovaný dvoudenní výlet terénními auty do nitra pustiny se brzy mění v boj o život.

Ivona Březinová :Rád sladkého sněhuláka – Přemek chodí do páté třídy, má spoustu plánů do budoucna, chtěl by se stát slavným karatistou. Po jednom náročném sportovním soustředění se mu udělá špatně. Odvezou ho do nemocnice a tam se dozví diagnózu – cukrovka. Nemoc, s kterou se už napořád musí potýkat. Přemek i jeho rodiče a sestry už ví, že stojí na začátku dlouhé cesty. Ale Přemek taky ví, že v tom zdaleka není sám.

Martina Drijverová : Moje první zahrádka – Víte, jak vypěstovat řeřichu? Jak správně pečovat o dýni? Nebo jestli vám může doma vyrůst avokádo? Zahradníci Adámek a Evička prozradí dětem všechny své prověřené tipy, zajímavosti i postupy, se kterými se při zahradničení mohou setkat

Michaela Fišarová : Natálie: nový bráška – Zpěvačka třídní kapely Bloudy z boudy Natálie má problémy. Trápí ji, že je tlustá (ale jenom trošku!), takže jí tatínek zakazuje sladkosti. Je zamilovaná do Pavla, jenže zjistí, že ten chodí s Janou! A do toho všeho do rodiny přibývá malý nevlastní bráška.

Michaela Fišarová : Pavel: kapela – Další kniha za série o dětech ze 4.B, tentokrát je hlavním hrdinou Pavel, zakladatel třídní kapely.

Iva Procházková : Nekompromisně – Politický thriller s detektivní zápletkou od zkušené české autorky o volbách, vraždě, rodinných tajemstvích a propletených osudech.

Jan Tomeš : Trny v čase – Hloubavý příběh dvou mladých lidí, které osud svede dohromady v jedné kavárně a poté společně absolvují dobrodružný, poučný i iniciační výlet po Evropě.

Sluneční soustava pro děti – Díváš se na hvězdy a počítáš je? Víš, jak se jmenují planety naší Sluneční soustavy a proč se naší galaxii říká Mléčná dráha? A jaký vztah mají planety a bohové z řeckého Olympu? Otevři tuto knihu a objevuj… řadu zajímavých údajů, neuvěřitelné zajímavosti a další informace o slunečním systému. Kromě toho na posledních stránkách najdeš také slovník pojmů, který ti pomůže pochopit některé složitější termíny. Staň se průzkumníkem a dobyvatelem i těch nejvzdálenějších koutů vesmíru!

Milan Valenta : Muřinoh a Krchomilka – Věděli jste, že existuje Zádveří? A v něm spousta zvláštních, trochu strašidelných, ale vlastně i tak trochu legračních stvoření a bytostí? A že nejčastěji jsou k vidění na hřbitově (proto se také mají správně nazývat hřbitosti, ale to jen tak na okraj)? A právě tam se potkali Muřinoh (pravý a nefalšovaný hřbiťák) a Krchomilka (obyčejná, i když ne tak docela, holka z masa a kostí, která se ve skutečnosti jmenuje Johanka). Tedy až tak úplně se nepotkali, Muřinoh se zkrátka zjevil, a to kvůli Johance a její pasti a také troše zkyslého mléka. A jak to všechno bylo a co z toho jejich nenadálého přátelství vzešlo?

Eva Hrašková : Nebe voní tebou – Mirka, po náročném dětství bez mateřské lásky, vychovávaná jen otcem alkoholikem, čelí životním vzestupům a pádům po svém; spoléhá se na pomoc z nebe. V dobrém i zlém ji provází matka, o kterou přišla v dětství při tragické nehodě. Co se však stane, když se s ní jednoho dne přijde maminka rozloučit?

Christina Dodd : Žena, která nemohla mluvit – Merida Falconová je úchvatná krasavice, trofejní manželka, která má, zdá se, všechno až na to, že nemůže mluvit. Celých devět hořkých let posluhovala bohatému starému manželovi, doprovázela ho na každém kroku, plnila veškerá jeho přání a příkazy. Po mužově smrti Merida zmizí a znovu se objeví ve Virtue Falls s novým jménem, novým vzhledem a plánem, jak se pomstít muži, kterého milovala, ale který ji zradil a opustil, zanechal ji němou, těžce zraněnou a vydanou na pospas tyranskému majetnickému starci

Lee Sungdžu a Susan McClelland : S každou padající hvězdou – Mrazivé autobiografické vyprávění komplikovaného šokujícího příběhu těžkého dětství a dospívání v totalitní Severní Koreji, jednom z nejmilitarizovanějších států světa.

Cristina Caboni : Tajemné cesty parfémů – Elena ztratila všechnu naději a v lásku už nevěří. Pouze tehdy, když vytváří vůně, dokáže zahnat nejistotu. Pouze zahalená esencemi květů, dřeva a koření ví, jak se zbavit strachu. Elena byla odjakživa silná. Od toho dne, kdy ji ještě jako malou holčičku opustila matka, hledá cit a pohlazení. Život ji přivede do jedné z největších prodejen vůní v Paříži, kde se ještě nyní připravují parfémy podle starodávných receptur. Její výtvory si brzy získají věhlas. Má jedinečnou schopnost pochopit a zhmotnit touhy lidí: dokáže vytvořit tu správnou vůni k znovuzískání ztracené lásky, k překonání ostychu, k nalezení klidu. Dosud však nenašla tu správnou vůni k překonání své vlastní minulosti.

Jessica Knoll : Nejšťastnější dívka na světě – Hlavní hrdinka TifAni FaNelliová je prototypem stále kalkulující a manipulativní ženy, ale zároveň je také ženou, kterou poznamenaly tragické a děsivé události z dob dospívání a studia na prestižní škole. Postupně však vychází najevo, že pod nablýskanou slupkou perfektního života hlavní hrdinky se skrývá mnoho vrstev, o kterých nevíme nic my, ani její přátelé. Minulost, kterou se TifAni pokusila pohřbít co nejhlouběji do svého nitra bohužel stále ohrožuje její budoucnost. Když byla mladší, byla vlastně někým úplně jiným, zažila věci, které z ní udělaly tvrdou ženu, a byla svědkem událostí, jež změnily osud nejen jí, ale i jiným. A co se stane, pokud odhalí pravdu o své minulosti?

Janelle Brown : Naposledy se ohlédni – Patnáctiletá Olive je na svou matku pyšná, miluje ji, jsou si tak blízké. Jenomže jednou se Billie Flanaganová vydá sama na horskou túru – a už se nevrátí. Její tělo se nenašlo, nechala po sobě jenom rozbitý telefon a botu zapadlou v blátě..

Lilja Sigurdardóttir : V pasti – Thriller islandské autorky vypráví příběh rozvedené ženy, která je donucena pašovat drogy.

Samantha King : Matčina volba – Madeleine žila pro svoji rodinu. Jako vzorná matka pečovala o dvojčata Aidana a Annabel. V den oslavy jejich desátých narozenin však vše změnilo jedno zaklepání na dveře. Neznámá osoba v kukle si vzala děti jako rukojmí a donutila Madeleine k osudové volbě – rozhodnutí, které z nich přežije a které má zemřít. Proč? Proč se to stalo a kde je příčina této hrůzy?

A.J Banner : Dobří sousedé – Městečko Shadow Cove působí na první pohled idylicky – okolní příroda, dobří sousedé. I proto si vybrala toto místo pro svůj domov spisovatelka Sarah a její manžel, doktor Johnny. Jeden večer však dojde k tragédii, která navždy změní život manželské dvojice. Na povrch vyplují tajemství, jež otřesou pevnými základy jejich společného života.

Martin Goffa : Plaváček – Detektiv Miko Syrový je požádán svou dávnou přítelkyní, zda by se nemohl pokusit najít jejího nezvěstného bratra. Už tak nelehký úkol se ještě víc zkomplikuje ve chvíli, kdy je za hranicemi Prahy řekou vyplaveno ubité tělo.

48. týden 2020

Adam Mitzner : S naprostou jistotou – Elle Brodenová vede dvojí život. Ve dne pracuje jako úspěšná právní zástupkyně, v noci dává průchod své vášni ke zpěvu v nejtemnějších klubech na Manhattanu. Její tajemství nikdo nezná – ani Charlotte, mladší sestra, kterou prakticky vychovala. Zdá se ale, že Elle není jediná v jejich rodině, kdo něco skrývá..

Vanessa Savage : Žena v temnotě – Mrazivý psychothriller o životě jedné zdánlivě funkční rodiny.

Fiona McIntosh : Čokoládový sen – Alexandra Frobisherová je moderně smýšlející žena s nadějnou kariérou. Pracuje v čokoládovně v Yorku a o nabídky manželství rozhodně nemá nouzi. Jenže Alexandra nestojí o výhodný sňatek, který jí domluvili rodiče, ale touží po lásce, o níž se píše v románech. Matthew Britten-Jones je přitažlivý muž s dobrým společenským postavením a svým ostrovtipem a inteligencí nakonec okouzlí nejen Alex, ale i její rodiče. Bude však přátelství stačit na pevný manželský svazek?

Erin Watt : Něco skutečného – Slavný rocker a věčný potížista Oakley Forde už ve svých eskapádách došel tak daleko, že nezbývá nežli si vylepšit svou image. A je tu nápad! Když hudební kariéra upadá a soukromý život je v troskách, mohla by pomoci mediální kampaň s nějakou zajímavou přítelkyní. Proto je “najata” férová sedmnáctiletá Vaughn Bennettová, která práci přijme, aby se postarala o svou rodinu. To, že by se mohla do sebestředného floutka zamilovat, přece absolutně nepřichází v úvahu.

Erin Watt : Jediná maličkost – Bethin život se po smrti její sestry změnil, její rodiče hlídají každý její krok. Když pozná nového souseda Chase, získá tajného kamaráda, ale netuší, že také on má své tajemství

Sabrina Jeffries : Ve vichru – Učenec Evan Newcome přijel domů do Walesu, aby našel tajemnou Paní mlh. Netuší, že se jedná o krásnou, nesmělou dívku, jež ovdověla vzápětí po svatbě kvůli dávné kletbě. Catrin při hledání starobylého druidského kalichu, s jehož pomocí může kletbu přemoci, narazila na Evanova zavražděného přítele Justina. Catrin a Evan musí prokázat víru jeden v druhého a postavit se společně bezohledným zločincům, kteří jsou schopni jejich rozvíjející se vztah zničit kvůli vlastním odporným důvodům.

Sabrina Jeffries : Tajemství flirtu – Od chvíle, kdy baron Fulkham, tajemník ministerstva vnitra, potkal kněžnu Auroru z Chanay, věděl, že se jedná o podvod, protože v ní poznal tajemnou herečku Monique Servaisovou, kterou viděl před lety vystupovat v Dieppe. Ale při odhalování její pravé totožnosti narazí na zrádné spiknutí, které může ukončit jeho slibnou kariéru, odhalit jeho vlastní tajemství a zničit ženu, která mu rychle přirostla k srdci.

Mandy Baggot : Ty letní noci – Zářící slunce, jemný bílý písek, azurové moře a sexy mladý milionář – v ráji se přece nemůžete dostat do problémů, nebo ano? Imogen Charltonové se to ale povede. Její bratr Harry totiž investoval všechny peníze do restaurace na ostrově Korfu a teď mu hrozí krach. Když se na scéně objeví bohatý Řek Panos Dimitriou a chce tavernu koupit, zdá se, že není co řešit. Bratr se ale podniku nechce vzdát a jeho nadšení je nakažlivé. Imogen tak postupně propadne kouzlu ostrova – a nejen jemu. Jiskra, která přeskočí mezi ní a Panosem, ji nutí rozhodnout se mezi snem a láskou…

Jan Bauer : Spiklenci obruče a kladiva – Za vlády krále Václava IV. byla z prostředků bohatých měšťanů sdružených v Bratrstvu obruče a kladiva uprostřed Dobytčího trhu na Novém Městě pražském zbudována kaple Božího těla. Později přešla do vlastnictví pražské univerzity, a když byl v roce 1415 upálen Jan Hus, bylo právě zde obnoveno ono Bratrstvo, aby se řídilo Husovými myšlenkami a usilovalo o reformu církve a nápravu společnosti. V tomto tajném spolku se sdružili Husovi přátelé a příznivci z řad šlechty a univerzitních mistrů. Protestovali u kostnického koncilu, postavili se církvi, králi Václavovi IV. i jeho mladšímu bratrovi, římskému králi Zikmundovi. Zburcovali celou zemi, sami však nepředpokládali, že tak uvolní lavinu, která by mohla smést i je

Tony Parsons : Spolek katů – Za horkých letních večerů londýnské ulice brázdí skupina samozvaných katů, která unáší zločince a popravuje je oběšením. K smrti je tak odsouzen člen gangu, který zneužíval nevinné mladé dívky, bohatý bankéř, který přejel malého chlapce a ujel, a kazatel, který hlásá nenávist a opěvuje smrt britských vojáků. Počet mrtvých roste a v rozpálených ulicích Londýna narůstají nepokoje. Detektiv konstábl Max Wolfe se pouští do pátrání po skupině vrahů, které velká část veřejnosti považuje za hrdiny. Při vyšetřování však odhalí, že touha po pomstě začíná nedaleko prahu jeho domova…

Kathryn Taylor : Léto divokých květin – Román vypráví příběh mladé ženy, která musí pro svou klidnou budoucnost vyřešit tíživé rodinné tajemství.

Jo Thomas : Stín olivovníku – Když se Ruthie jednoho dne probudí a s údivem zjistí, že získala italský statek, její život se obrátí vzhůru nohama. Okamžitě nasedne do auta a vydá se vstříc vzrušujícímu dobrodružství. Její romantické představy ale brzy berou za své. Vysněný dům je spíše polorozpadlá usedlost, olivový sad je zanedbaný a sbližování se s novými sousedy, k nimž patří i horkokrevný Marko Bellanuovo, také není právě nejjednodušší. Ruthie je ale odhodlaná obrátit okolnosti ve svůj prospěch. A jak čas plyne, na teplém středomořském sluníčku se začne výborně dařit nejen olivám, ale i lásce..