rezervace a odložení knih

Rezervace knih

V knihovně se můžete domluvit přímo s knihovníkem nebo si tituly rezervujte přímo v on-line katalogu. Je možné rezervovat jen tituly, které nejsou momentálně v knihovně k dispozici, to znamená, že jsou vypůjčené. Zkontrolujte si prosím lokační tabulku pod katalogizačním lístkem.

Kniha není k dispozici – pod lokační tabulkou najdete nabídku rezervuj. Způsob přihlášení za účelem rezervace je stejný jako při přihlašování do čtenářského konta.

Rezervace můžete ve čtenářském kontu kdykoli zrušit odstraněním titulu z přehledu.

Pracovnici půjčovny upozorněte na případnou  změnu vaší e-mailové adresy, je potřebná pro rezervační a upomínkový systém programu.

Odložení knih

Spěcháte a chcete si v knihovně jen rychle vyzvednout knihy, které potřebujete a hned odejít? Dnes už do knihovny přijít nestihnete a bojíte se, že do zítřka si vámi vybranou knihu vypůjčí někdo jiný? Pak si můžete nechat přichystat knihy podle vlastního výběru. V on-line katalogu knihovny můžete v klidu a pohodlí svého domova vyhledat knihy, které potřebujete, a ty, které jsou momentálně v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit. Stačí jejich seznam poslat e-mailem, my vám je připravíme k výpůjčnímu pultu a vy si je můžete vyzvednout během následujících pěti pracovních dní. Je však vždy nutné počkat na potvrzení e-mailem. Tato služba je pro všechny uživatele zdarma.